Silent Hunter vs. Maldoras
Resultat
Anfallaren vann striden.
Anfallare
Silent Hunter
- Totalt resultat
- +156 565 247
0 enheter förlorade
Försvarare
Maldoras
- Totalt resultat
- −156 585 247
20 000 enheter förlorade
- Förstörda enheter
- 20 000
- Byte
- 156 565 247
- Vrakfält
- 0
- Rundor
- 1
Detaljer
| Anfallare | Försvarare | |
|---|---|---|
| Metall | +109 266 372 | −109 276 372 |
| Kristall | +20 659 370 | −20 669 370 |
| Deuterium | +26 639 505 | −26 639 505 |
| Totalt | +156 565 247 | −156 585 247 |
| Hederspoäng | −7 | 0 |
| Anfallare | Försvarare | |
|---|---|---|
| Stridsförluster | 0 | −20 000 |
| Byte | +156 565 247 | −156 565 247 |
| Totalt resultat | +156 565 247 | −156 585 247 |
| Metall | Kristall | Deuterium | Totalt | |
|---|---|---|---|---|
| Byte (50 %) | 109 266 372 | 20 659 370 | 26 639 505 | 156 565 247 |
| Vrakfält | 0 | 0 | 0 |
Flottor
Anfallare · Silent Hunter
Vapen 210 % · Sköld 200 % · Pansar 210 %
| Typ | Före | Förlorade |
|---|---|---|
| Jagare | 25 | 0 |
| Pathfinder | 9 800 | 0 |
Försvarare · Maldoras förstörd
Vapen 200 % · Sköld 200 % · Pansar 200 %
| Typ | Före | Förlorade |
|---|---|---|
| Liten sköldkupol | 1 | −1 |
Rundan i detalj
Runda 1 av 1
| Anfallare | Försvarare | |
|---|---|---|
| Skott | 9 825 | 1 |
| Eldkraft | 6 130 250 | 3 |
| Absorberat av sköldar | 3 | 6 020 |
Anfallare
Silent Hunter
| Typ | Enheter | Förlorade |
|---|---|---|
| Jagare | 25 | 0 |
| Pathfinder | 9 800 | 0 |
Försvarare
Maldoras förstörd
| Typ | Enheter | Förlorade |
|---|---|---|
| Liten sköldkupol | 0 | −1 |