Silent Hunter vs. Maldoras
Resultat
Anfallaren vann striden.
Anfallare
Silent Hunter
- Totalt resultat
- +190 842 901
0 enheter förlorade
Försvarare
Maldoras
- Totalt resultat
- −190 842 901
16 000 enheter förlorade
- Förstörda enheter
- 16 000
- Byte
- 190 842 901
- Vrakfält
- 0
- Rundor
- 1
Detaljer
| Anfallare | Försvarare | |
|---|---|---|
| Metall | +112 566 948 | −112 566 948 |
| Kristall | +42 929 946 | −42 929 946 |
| Deuterium | +35 346 007 | −35 346 007 |
| Totalt | +190 842 901 | −190 842 901 |
| Hederspoäng | 0 | 0 |
| Anfallare | Försvarare | |
|---|---|---|
| Stridsförluster | 0 | −16 000 |
| Byte | +190 842 901 | −190 842 901 |
| Reparerat försvar | +16 000 | |
| Totalt resultat | +190 842 901 | −190 842 901 |
| Metall | Kristall | Deuterium | Totalt | |
|---|---|---|---|---|
| Byte (50 %) | 112 566 948 | 42 929 946 | 35 346 007 | 190 842 901 |
| Vrakfält | 0 | 0 | 0 |
Flottor
Anfallare · Silent Hunter
Vapen 210 % · Sköld 200 % · Pansar 210 %
| Typ | Före | Förlorade |
|---|---|---|
| Jagare | 1 | 0 |
| Pathfinder | 12 500 | 0 |
Försvarare · Maldoras förstörd
Vapen 200 % · Sköld 200 % · Pansar 200 %
| Typ | Före | Förlorade |
|---|---|---|
| Raketramp | 8 | −8 |
8 Raketramp kunde lagas.
Rundan i detalj
Runda 1 av 1
| Anfallare | Försvarare | |
|---|---|---|
| Skott | 12 501 | 8 |
| Eldkraft | 7 752 170 | 1 920 |
| Absorberat av sköldar | 1 920 | 480 |
Anfallare
Silent Hunter
| Typ | Enheter | Förlorade |
|---|---|---|
| Jagare | 1 | 0 |
| Pathfinder | 12 500 | 0 |
Försvarare
Maldoras förstörd
| Typ | Enheter | Förlorade |
|---|---|---|
| Raketramp | 0 | −8 |