Glurak vs. Raikun
Resultat
Anfallaren vann striden.
Anfallare
Glurak
- Totalt resultat
- +1 500 000
0 enheter förlorade
Försvarare
Raikun
- Totalt resultat
- −6 640 000
5 140 000 enheter förlorade
- Förstörda enheter
- 5 140 000
- Byte
- 1 500 000
- Vrakfält
- 1 880 000
- Rundor
- 2
Detaljer
| Anfallare | Försvarare | |
|---|---|---|
| Metall | +749 926 | −4 003 926 |
| Kristall | +749 926 | −2 165 926 |
| Deuterium | +148 | −470 148 |
| Totalt | +1 500 000 | −6 640 000 |
| Hederspoäng | +46 | 0 |
| Anfallare | Försvarare | |
|---|---|---|
| Stridsförluster | 0 | −5 140 000 |
| Byte | +1 500 000 | −1 500 000 |
| Totalt resultat | +1 500 000 | −6 640 000 |
| Metall | Kristall | Deuterium | Totalt | |
|---|---|---|---|---|
| Byte (100 %) | 749 926 | 749 926 | 148 | 1 500 000 |
| Vrakfält | 1 175 000 | 705 000 | 1 880 000 |
Flottor
Anfallare · Glurak
Vapen 150 % · Sköld 140 % · Pansar 150 %
| Typ | Före | Förlorade |
|---|---|---|
| Jagare | 2 000 | 0 |
Försvarare · Raikun förstörd
Vapen 140 % · Sköld 110 % · Pansar 140 %
| Typ | Före | Förlorade |
|---|---|---|
| Återvinnare | 235 | −235 |
| Raketramp | 451 | −451 |
| Jonkanon | 1 | −1 |
Alla 2 rundor i detalj
Runda 1 av 2
| Anfallare | Försvarare | |
|---|---|---|
| Skott | 2 000 | 687 |
| Eldkraft | 3 500 000 | 87 422 |
| Absorberat av sköldar | 87 422 | 23 625 |
Anfallare
Glurak
| Typ | Enheter | Förlorade |
|---|---|---|
| Jagare | 2 000 | 0 |
Försvarare
Raikun
| Typ | Enheter | Förlorade |
|---|---|---|
| Återvinnare | 46 | −189 |
| Raketramp | 22 | −429 |
| Jonkanon | 0 | −1 |
Runda 2 av 2
| Anfallare | Försvarare | |
|---|---|---|
| Skott | 2 000 | 68 |
| Eldkraft | 3 500 000 | 4 316 |
| Absorberat av sköldar | 4 316 | 1 890 |
Anfallare
Glurak
| Typ | Enheter | Förlorade |
|---|---|---|
| Jagare | 2 000 | 0 |
Försvarare
Raikun förstörd
| Typ | Enheter | Förlorade |
|---|---|---|
| Återvinnare | 0 | −235 |
| Raketramp | 0 | −451 |
| Jonkanon | 0 | −1 |