[DVDA] minX vs. [T-F] AtzePeng
Resultat
Anfallaren vann striden.
Anfallare
[DVDA] minX
- Totalt resultat
- +1 816 901 700
364 656 000 enheter förlorade
Försvarare
[T-F] AtzePeng
- Totalt resultat
- −2 358 230 100
2 341 986 000 enheter förlorade
- Förstörda enheter
- 2 706 642 000
- Byte
- 16 244 100
- Vrakfält
- 2 165 313 600
- Rundor
- 4
Detaljer
| Anfallare | Försvarare | |
|---|---|---|
| Metall | +926 446 100 | −1 215 045 500 |
| Kristall | +663 205 300 | −853 885 500 |
| Deuterium | +227 250 300 | −289 299 100 |
| Totalt | +1 816 901 700 | −2 358 230 100 |
| Hederspoäng | +258 756 | +50 780 |
| Anfallare | Försvarare | |
|---|---|---|
| Stridsförluster | −364 656 000 | −2 341 986 000 |
| Byte | +16 244 100 | −16 244 100 |
| Saknat vrakfält | +2 165 313 600 | |
| Totalt resultat | +1 816 901 700 | −2 358 230 100 |
| Metall | Kristall | Deuterium | Totalt | |
|---|---|---|---|---|
| Byte (100 %) | 3 758 500 | 1 967 500 | 10 518 100 | 16 244 100 |
| Vrakfält | 1 154 397 600 | 762 720 800 | 248 195 200 | 2 165 313 600 |
Flottor
Anfallare · [DVDA] minX
| Typ | Före | Förlorade |
|---|---|---|
| Kryssare | 76 342 | −10 549 |
| Jagare | 48 411 | −691 |
2 flottor
minX [DVDA] · flotta 1
Vapen 180 % · Sköld 180 % · Pansar 180 %
| Typ | Före | Efter | Förlorade |
|---|---|---|---|
| Jagare | 48 411 | 47 720 | −691 |
minX [DVDA] · flotta 2
Vapen 180 % · Sköld 180 % · Pansar 180 %
| Typ | Före | Efter | Förlorade |
|---|---|---|---|
| Kryssare | 76 342 | 65 793 | −10 549 |
Försvarare · [T-F] AtzePeng förstörd
Vapen 160 % · Sköld 140 % · Pansar 180 %
| Typ | Före | Förlorade |
|---|---|---|
| Stort transportskepp | 2 444 | −2 444 |
| Litet jaktskepp | 42 124 | −42 124 |
| Stort jaktskepp | 1 147 | −1 147 |
| Kryssare | 13 424 | −13 424 |
| Slagskepp | 3 534 | −3 534 |
| Koloniskepp | 1 | −1 |
| Återvinnare | 4 367 | −4 367 |
| Spionsond | 7 332 | −7 332 |
| Bombare | 2 157 | −2 157 |
| Flaggskepp | 1 750 | −1 750 |
| Jagare | 8 940 | −8 940 |
| Reaper | 933 | −933 |
| Pathfinder | 3 978 | −3 978 |