ftp vs. Mulvanny
Resultat
Anfallaren vann striden.
Anfallare
ftp
- Totalt resultat
- −1 571 565
8 448 000 enheter förlorade
Försvarare
Mulvanny
- Totalt resultat
- −40 751 435
34 963 000 enheter förlorade
- Förstörda enheter
- 43 411 000
- Byte
- 6 876 435
- Vrakfält
- 11 853 600
- Rundor
- 3
Detaljer
| Anfallare | Försvarare | |
|---|---|---|
| Metall | −1 734 420 | −24 261 580 |
| Kristall | −999 386 | −13 008 614 |
| Deuterium | +1 162 241 | −3 481 241 |
| Totalt | −1 571 565 | −40 751 435 |
| Hederspoäng | −5 982 | +1 676 |
| Anfallare | Försvarare | |
|---|---|---|
| Stridsförluster | −8 448 000 | −34 963 000 |
| Byte | +6 876 435 | −6 876 435 |
| Reparerat försvar | +1 088 000 | |
| Totalt resultat | −1 571 565 | −40 751 435 |
| Metall | Kristall | Deuterium | Totalt | |
|---|---|---|---|---|
| Byte (50 %) | 4 549 580 | 1 164 614 | 1 162 241 | 6 876 435 |
| Vrakfält | 7 682 700 | 4 170 900 | 11 853 600 |
Flottor
Anfallare · ftp
| Typ | Före | Förlorade |
|---|---|---|
| Litet transportskepp | 2 000 | −52 |
| Stort transportskepp | 1 | 0 |
| Litet jaktskepp | 70 000 | −1 970 |
| Slagskepp | 220 | −6 |
2 flottor
ftp · flotta 1
Vapen 180 % · Sköld 170 % · Pansar 190 %
| Typ | Före | Efter | Förlorade |
|---|---|---|---|
| Slagskepp | 220 | 214 | −6 |
ftp · flotta 2
Vapen 180 % · Sköld 170 % · Pansar 190 %
| Typ | Före | Efter | Förlorade |
|---|---|---|---|
| Litet transportskepp | 2 000 | 1 948 | −52 |
| Stort transportskepp | 1 | 1 | 0 |
| Litet jaktskepp | 70 000 | 68 030 | −1 970 |
Försvarare · Mulvanny förstörd
Vapen 160 % · Sköld 150 % · Pansar 150 %
| Typ | Före | Förlorade |
|---|---|---|
| Litet jaktskepp | 2 000 | −2 000 |
| Kryssare | 2 | −2 |
| Slagskepp | 57 | −57 |
| Flaggskepp | 3 | −3 |
| Dödsstjärna | 2 | −2 |
| Jagare | 18 | −18 |
| Raketramp | 300 | −300 |
| Litet lasertorn | 200 | −200 |
| Stort lasertorn | 50 | −50 |
| Jonkanon | 20 | −20 |
| Liten sköldkupol | 1 | −1 |
216 Raketramp, 142 Litet lasertorn, 30 Stort lasertorn, 14 Jonkanon, 1 Liten sköldkupol kunde lagas.