Raffnix vs. Chancellor Sol
Resultat
Anfallaren vann striden.
Anfallare
Raffnix
- Totalt resultat
- +5 935 501
350 000 enheter förlorade
Försvarare
Chancellor Sol
- Totalt resultat
- −9 827 901
11 273 000 enheter förlorade
Totalt resultat inklusive 1 återvinningsrapport
- Förstörda enheter
- 11 623 000
- Byte
- 77 901
- Vrakfält
- 6 207 600
- Månchans
- 23 %
- Rundor
- 4
Detaljer
| Anfallare | Försvarare | |
|---|---|---|
| Metall | +3 791 215 | −5 895 015 |
| Kristall | +2 162 782 | −3 226 382 |
| Deuterium | −18 496 | −706 504 |
| Totalt | +5 935 501 | −9 827 901 |
| Hederspoäng | −1 909 | +97 |
| Anfallare | Försvarare | |
|---|---|---|
| Stridsförluster | −350 000 | −11 273 000 |
| Byte | +77 901 | −77 901 |
| Reparerat försvar | +1 523 000 | |
| 1 återvinningsrapport | +6 207 600 | |
| Totalt resultat | +5 935 501 | −9 827 901 |
| Metall | Kristall | Deuterium | Totalt | |
|---|---|---|---|---|
| Byte (50 %) | 44 515 | 21 882 | 11 504 | 77 901 |
| Vrakfält | 3 941 700 | 2 265 900 | 6 207 600 | |
| Återvunnet | 3 941 700 | 2 265 900 | 6 207 600 |
| Metall | Kristall | Deuterium | Totalt | |
|---|---|---|---|---|
| Återvinningsrapport 1 | 3 941 700 | 2 265 900 | 6 207 600 |
Flottor
Anfallare · Raffnix
Vapen 120 % · Sköld 100 % · Pansar 110 %
| Typ | Före | Förlorade |
|---|---|---|
| Slagskepp | 400 | −3 |
| Jagare | 250 | −2 |
Försvarare · Chancellor Sol förstörd
Vapen 90 % · Sköld 90 % · Pansar 90 %
| Typ | Före | Förlorade |
|---|---|---|
| Litet transportskepp | 2 | −2 |
| Stort transportskepp | 18 | −18 |
| Litet jaktskepp | 34 | −34 |
| Stort jaktskepp | 7 | −7 |
| Kryssare | 24 | −24 |
| Slagskepp | 74 | −74 |
| Bombare | 4 | −4 |
| Jagare | 39 | −39 |
| Raketramp | 322 | −322 |
| Litet lasertorn | 215 | −215 |
| Stort lasertorn | 40 | −40 |
| Gausskanon | 10 | −10 |
| Jonkanon | 21 | −21 |
| Stor sköldkupol | 1 | −1 |
209 Raketramp, 148 Litet lasertorn, 30 Stort lasertorn, 9 Gausskanon, 17 Jonkanon, 1 Stor sköldkupol kunde lagas.
Kommentarer
Logga in för att lämna en kommentar. Logga in