schmaL vs. Slaesh
Resultat
Anfallaren vann striden.
Anfallare
schmaL
- Totalt resultat
- +1 563 220 768
343 000 enheter förlorade
Försvarare
Slaesh
- Totalt resultat
- −1 573 563 768
10 000 000 enheter förlorade
- Förstörda enheter
- 10 343 000
- Byte
- 1 563 563 768
- Vrakfält
- 6 508 600
- Rundor
- 1
Detaljer
| Anfallare | Försvarare | |
|---|---|---|
| Metall | +1 064 914 385 | −1 070 048 385 |
| Kristall | +214 603 653 | −218 767 653 |
| Deuterium | +283 702 730 | −284 747 730 |
| Totalt | +1 563 220 768 | −1 573 563 768 |
| Hederspoäng | −1 995 | +73 |
| Anfallare | Försvarare | |
|---|---|---|
| Stridsförluster | −343 000 | −10 000 000 |
| Byte | +1 563 563 768 | −1 563 563 768 |
| Totalt resultat | +1 563 220 768 | −1 573 563 768 |
| Metall | Kristall | Deuterium | Totalt | |
|---|---|---|---|---|
| Byte (50 %) | 1 065 048 385 | 214 767 653 | 283 747 730 | 1 563 563 768 |
| Vrakfält | 3 593 800 | 2 914 800 | 6 508 600 |
Flottor
Anfallare · schmaL
Vapen 200 % · Sköld 210 % · Pansar 200 %
| Typ | Före | Förlorade |
|---|---|---|
| Litet transportskepp | 170 000 | −22 |
| Jagare | 10 000 | −3 |
Försvarare · Slaesh förstörd
Vapen 160 % · Sköld 160 % · Pansar 160 %
| Typ | Före | Förlorade |
|---|---|---|
| Dödsstjärna | 1 | −1 |
Rundan i detalj
Runda 1 av 1
| Anfallare | Försvarare | |
|---|---|---|
| Skott | 180 000 | 25 |
| Eldkraft | 23 550 000 | 13 000 000 |
| Absorberat av sköldar | 4 402 | 2 759 200 |
Anfallare
schmaL
| Typ | Enheter | Förlorade |
|---|---|---|
| Litet transportskepp | 169 978 | −22 |
| Jagare | 9 997 | −3 |
Försvarare
Slaesh förstörd
| Typ | Enheter | Förlorade |
|---|---|---|
| Dödsstjärna | 0 | −1 |