NellyNoTwo vs. Nerz
Resultat
Anfallaren vann striden.
Anfallare
NellyNoTwo
- Totalt resultat
- +136 643
0 enheter förlorade
Försvarare
Nerz
- Totalt resultat
- −122 820 643
122 684 000 enheter förlorade
- Förstörda enheter
- 122 684 000
- Byte
- 136 643
- Vrakfält
- 80 043 600
- Rundor
- 2
Detaljer
| Anfallare | Försvarare | |
|---|---|---|
| Metall | 0 | −84 266 000 |
| Kristall | 0 | −30 082 000 |
| Deuterium | +136 643 | −8 472 643 |
| Totalt | +136 643 | −122 820 643 |
| Hederspoäng | −18 797 | 0 |
| Anfallare | Försvarare | |
|---|---|---|
| Stridsförluster | 0 | −122 684 000 |
| Byte | +136 643 | −136 643 |
| Totalt resultat | +136 643 | −122 820 643 |
| Metall | Kristall | Deuterium | Totalt | |
|---|---|---|---|---|
| Byte (50 %) | 0 | 0 | 136 643 | 136 643 |
| Vrakfält | 58 986 200 | 21 057 400 | 80 043 600 |
Flottor
Anfallare · NellyNoTwo
Vapen 150 % · Sköld 150 % · Pansar 150 %
| Typ | Före | Förlorade |
|---|---|---|
| Jagare | 5 000 | 0 |
Försvarare · Nerz förstörd
Vapen 140 % · Sköld 140 % · Pansar 150 %
| Typ | Före | Förlorade |
|---|---|---|
| Stort transportskepp | 151 | −151 |
| Kryssare | 4 168 | −4 168 |
Alla 2 rundor i detalj
Runda 1 av 2
| Anfallare | Försvarare | |
|---|---|---|
| Skott | 19 807 | 4 319 |
| Eldkraft | 34 662 250 | 4 003 092 |
| Absorberat av sköldar | 2 751 122 | 508 939 |
Anfallare
NellyNoTwo
| Typ | Enheter | Förlorade |
|---|---|---|
| Jagare | 5 000 | 0 |
Försvarare
Nerz
| Typ | Enheter | Förlorade |
|---|---|---|
| Stort transportskepp | 9 | −142 |
| Kryssare | 538 | −3 630 |
Runda 2 av 2
| Anfallare | Försvarare | |
|---|---|---|
| Skott | 19 622 | 547 |
| Eldkraft | 34 338 500 | 516 588 |
| Absorberat av sköldar | 488 988 | 65 647 |
Anfallare
NellyNoTwo
| Typ | Enheter | Förlorade |
|---|---|---|
| Jagare | 5 000 | 0 |
Försvarare
Nerz förstörd
| Typ | Enheter | Förlorade |
|---|---|---|
| Stort transportskepp | 0 | −151 |
| Kryssare | 0 | −4 168 |
Huvudkommentar