[INF] Steelward vs. [Rebels] TuNichtGuT
Resultat
Försvararen vann striden.
Anfallare
[INF] Steelward
- Totalt resultat
- −137 370 499
255 000 000 enheter förlorade
Försvarare
[Rebels] TuNichtGuT
- Totalt resultat
- −27 038 000
27 038 000 enheter förlorade
Totalt resultat inklusive 1 återvinningsrapport
- Förstörda enheter
- 282 038 000
- Byte
- 0
- Vrakfält
- 117 629 001
- Rundor
- 3
Detaljer
| Anfallare | Försvarare | |
|---|---|---|
| Metall | −36 972 383 | −16 598 000 |
| Kristall | −55 398 116 | −9 864 000 |
| Deuterium | −45 000 000 | −576 000 |
| Totalt | −137 370 499 | −27 038 000 |
| Hederspoäng | +2 229 | +36 803 |
| Anfallare | Försvarare | |
|---|---|---|
| Stridsförluster | −255 000 000 | −27 038 000 |
| 1 återvinningsrapport | +117 629 501 | |
| Totalt resultat | −137 370 499 | −27 038 000 |
| Metall | Kristall | Totalt | |
|---|---|---|---|
| Byte | 0 | 0 | 0 |
| Vrakfält | 53 027 617 | 64 601 384 | 117 629 001 |
| Återvunnet | 53 027 617 | 64 601 884 | 117 629 501 |
| Metall | Kristall | Totalt | |
|---|---|---|---|
| Återvinningsrapport 1 | 53 027 617 | 64 601 884 | 117 629 501 |
Flottor
Anfallare · [INF] Steelward förstörd
Vapen 160 % · Sköld 160 % · Pansar 160 %
| Typ | Före | Förlorade |
|---|---|---|
| Jagare | 3 000 | −3 000 |
Försvarare · [Rebels] TuNichtGuT
Vapen 160 % · Sköld 160 % · Pansar 170 %
| Typ | Före | Förlorade |
|---|---|---|
| Litet transportskepp | 12 518 | −1 049 |
| Stort transportskepp | 12 600 | −548 |
| Litet jaktskepp | 34 116 | −2 732 |
| Stort jaktskepp | 25 | −1 |
| Kryssare | 5 987 | −13 |
| Slagskepp | 2 603 | 0 |
| Koloniskepp | 1 | 0 |
| Återvinnare | 8 620 | −275 |
| Spionsond | 43 | −1 |
| Bombare | 3 | 0 |
| Flaggskepp | 104 | 0 |
| Dödsstjärna | 2 | 0 |
| Jagare | 2 865 | 0 |
| Reaper | 43 | 0 |
Kommentarer
Logga in för att lämna en kommentar. Logga in
Inga kommentarer än – skriv den första.