Pivo vs. Zealot
Resultat
Anfallaren vann striden.
Anfallare
Pivo
- Totalt resultat
- +64 913 300
6 486 000 enheter förlorade
Försvarare
Zealot
- Totalt resultat
- −94 614 600
81 624 000 enheter förlorade
Totalt resultat inklusive 1 återvinningsrapport
- Förstörda enheter
- 88 110 000
- Byte
- 12 990 600
- Vrakfält
- 58 331 700
- Rundor
- 5
Detaljer
| Anfallare | Försvarare | |
|---|---|---|
| Metall | +37 812 600 | −52 984 200 |
| Kristall | +22 052 532 | −31 803 232 |
| Deuterium | +5 048 168 | −9 827 168 |
| Totalt | +64 913 300 | −94 614 600 |
| Hederspoäng | +10 278 | +1 351 |
| Anfallare | Försvarare | |
|---|---|---|
| Stridsförluster | −6 486 000 | −81 624 000 |
| Byte | +12 990 600 | −12 990 600 |
| 1 återvinningsrapport | +58 408 700 | |
| Totalt resultat | +64 913 300 | −94 614 600 |
| Metall | Kristall | Deuterium | Totalt | |
|---|---|---|---|---|
| Byte (75 %) | 4 330 200 | 2 069 232 | 6 591 168 | 12 990 600 |
| Vrakfält | 35 400 400 | 22 931 300 | 58 331 700 | |
| Återvunnet | 35 400 400 | 23 008 300 | 58 408 700 |
| Metall | Kristall | Deuterium | Totalt | |
|---|---|---|---|---|
| Återvinningsrapport 1 | 35 400 400 | 23 008 300 | 58 408 700 |
Flottor
Anfallare · Pivo
Vapen 140 % · Sköld 150 % · Pansar 140 %
| Typ | Före | Förlorade |
|---|---|---|
| Slagskepp | 1 750 | −8 |
| Jagare | 769 | −1 |
| Pathfinder | 800 | −191 |
Försvarare · Zealot förstörd
Vapen 110 % · Sköld 90 % · Pansar 130 %
| Typ | Före | Förlorade |
|---|---|---|
| Litet transportskepp | 1 212 | −1 212 |
| Stort transportskepp | 936 | −936 |
| Litet jaktskepp | 2 816 | −2 816 |
| Stort jaktskepp | 1 095 | −1 095 |
| Kryssare | 729 | −729 |
| Slagskepp | 198 | −198 |
| Återvinnare | 41 | −41 |
| Spionsond | 2 999 | −2 999 |
| Pathfinder | 212 | −212 |