Pivo vs. Wintreusis
Resultat
Anfallaren vann striden.
Anfallare
Pivo
- Totalt resultat
- +50 589 274
33 790 000 enheter förlorade
Försvarare
Wintreusis
- Totalt resultat
- −272 742 274
188 363 000 enheter förlorade
- Förstörda enheter
- 222 153 000
- Byte
- 84 379 274
- Vrakfält
- 140 174 300
- Rundor
- 3
Detaljer
| Anfallare | Försvarare | |
|---|---|---|
| Metall | +18 668 255 | −137 335 255 |
| Kristall | +21 680 165 | −103 262 165 |
| Deuterium | +10 240 854 | −32 144 854 |
| Totalt | +50 589 274 | −272 742 274 |
| Hederspoäng | +28 021 | +3 848 |
| Anfallare | Försvarare | |
|---|---|---|
| Stridsförluster | −33 790 000 | −188 363 000 |
| Byte | +84 379 274 | −84 379 274 |
| Totalt resultat | +50 589 274 | −272 742 274 |
| Metall | Kristall | Deuterium | Totalt | |
|---|---|---|---|---|
| Byte (75 %) | 39 063 255 | 34 325 165 | 10 990 854 | 84 379 274 |
| Vrakfält | 83 066 900 | 57 107 400 | 140 174 300 |
Flottor
Anfallare · Pivo
Vapen 140 % · Sköld 150 % · Pansar 150 %
| Typ | Före | Förlorade |
|---|---|---|
| Litet transportskepp | 21 457 | −3 260 |
| Slagskepp | 5 000 | −275 |
| Jagare | 1 133 | −50 |
Försvarare · Wintreusis förstörd
Vapen 140 % · Sköld 140 % · Pansar 140 %
| Typ | Före | Förlorade |
|---|---|---|
| Kryssare | 11 | −11 |
| Slagskepp | 461 | −461 |
| Bombare | 172 | −172 |
| Flaggskepp | 378 | −378 |
| Dödsstjärna | 3 | −3 |
| Jagare | 322 | −322 |
| Reaper | 251 | −251 |
| Pathfinder | 4 | −4 |