Star1 vs. First Commander
Resultat
Angriberen vandt kampen.
Angriber
Star1
- Samlet resultat
- +10.719.496
1.536.000 enheder tabt
Forsvarer
First Commander
- Samlet resultat
- −17.499.496
13.802.000 enheder tabt
- Ødelagte enheder
- 15.338.000
- Bytte
- 12.255.496
- Ruinmark
- 460.800
- Runder
- 2
Detaljer
| Angriber | Forsvarer | |
|---|---|---|
| Metal | +6.345.864 | −12.357.864 |
| Krystal | +1.771.904 | −2.539.904 |
| Deuterium | +2.601.728 | −2.601.728 |
| I alt | +10.719.496 | −17.499.496 |
| Ærespoint | −1.116 | 0 |
| Angriber | Forsvarer | |
|---|---|---|
| Kamptab | −1.536.000 | −13.802.000 |
| Bytte | +12.255.496 | −12.255.496 |
| Repareret forsvar | +8.558.000 | |
| Samlet resultat | +10.719.496 | −17.499.496 |
| Metal | Krystal | Deuterium | I alt | |
|---|---|---|---|---|
| Bytte (50 %) | 7.113.864 | 2.539.904 | 2.601.728 | 12.255.496 |
| Ruinmark | 230.400 | 230.400 | 460.800 |
Flåder
Angriber · Star1
Våben 210 % · Skjold 210 % · Pansring 210 %
| Type | Før | Tabt |
|---|---|---|
| Lille Transporter | 6.000 | −384 |
| Krydser | 4.000 | 0 |
Forsvarer · First Commander ødelagt
Våben 170 % · Skjold 160 % · Pansring 200 %
| Type | Før | Tabt |
|---|---|---|
| Raketkanon | 6.901 | −6.901 |
4.279 Raketkanon kunne repareres.
Alle 2 runder i detaljer
Runde 1 af 2
| Angriber | Forsvarer | |
|---|---|---|
| Skud | 46.193 | 6.901 |
| Ildkraft | 49.929.320 | 1.490.616 |
| Absorberet af skjolde | 400.520 | 358.067 |
Angriber
Star1
| Type | Enheder | Tabt |
|---|---|---|
| Krydser | 4.000 | 0 |
| Lille Transporter | 5.616 | −384 |
Forsvarer
First Commander
| Type | Enheder | Tabt |
|---|---|---|
| Raketkanon | 20 | −6.881 |
Runde 2 af 2
| Angriber | Forsvarer | |
|---|---|---|
| Skud | 46.025 | 20 |
| Ildkraft | 50.191.400 | 4.320 |
| Absorberet af skjolde | 1.116 | 1.040 |
Angriber
Star1
| Type | Enheder | Tabt |
|---|---|---|
| Krydser | 4.000 | 0 |
| Lille Transporter | 5.616 | −384 |
Forsvarer
First Commander ødelagt
| Type | Enheder | Tabt |
|---|---|---|
| Raketkanon | 0 | −6.901 |