Nixzumelden vs. Basti Ranlassen
Resultat
Striden slutade oavgjort.
Anfallare
Nixzumelden
- Totalt resultat
- 0
0 enheter förlorade
Försvarare
Basti Ranlassen
- Totalt resultat
- −8 768 000
8 768 000 enheter förlorade
- Förstörda enheter
- 8 768 000
- Byte
- 0
- Vrakfält
- 4 172 501
- Rundor
- 6
Detaljer
| Anfallare | Försvarare | |
|---|---|---|
| Metall | 0 | −5 288 000 |
| Kristall | 0 | −3 441 000 |
| Deuterium | 0 | −39 000 |
| Totalt | 0 | −8 768 000 |
| Hederspoäng | +1 772 | 0 |
| Anfallare | Försvarare | |
|---|---|---|
| Stridsförluster | 0 | −8 768 000 |
| Totalt resultat | 0 | −8 768 000 |
| Metall | Kristall | Totalt | |
|---|---|---|---|
| Byte | 0 | 0 | 0 |
| Vrakfält | 2 527 688 | 1 644 813 | 4 172 501 |
Flottor
Anfallare · Nixzumelden
Vapen 160 % · Sköld 130 % · Pansar 160 %
| Typ | Före | Förlorade |
|---|---|---|
| Dödsstjärna | 2 | 0 |
Försvarare · Basti Ranlassen
Vapen 170 % · Sköld 170 % · Pansar 180 %
| Typ | Före | Förlorade |
|---|---|---|
| Stort jaktskepp | 15 736 | −833 |
| Kryssare | 280 | −12 |
| Slagskepp | 3 | 0 |
| Bombare | 6 | −1 |
| Jagare | 11 | 0 |
| Reaper | 12 | 0 |
Alla 6 rundor i detalj
Runda 1 av 6
| Anfallare | Försvarare | |
|---|---|---|
| Skott | 249 | 16 048 |
| Eldkraft | 129 480 000 | 6 811 290 |
| Absorberat av sköldar | 4 560 030 | 16 996 |
Anfallare
Nixzumelden
| Typ | Enheter | Förlorade |
|---|---|---|
| Dödsstjärna | 2 | 0 |
Försvarare
Basti Ranlassen
| Typ | Enheter | Förlorade |
|---|---|---|
| Stort jaktskepp | 15 494 | −242 |
| Kryssare | 276 | −4 |
| Slagskepp | 3 | 0 |
| Bombare | 6 | 0 |
| Jagare | 11 | 0 |
| Reaper | 12 | 0 |
Runda 2 av 6
| Anfallare | Försvarare | |
|---|---|---|
| Skott | 73 | 15 802 |
| Eldkraft | 37 960 000 | 6 708 960 |
| Absorberat av sköldar | 4 513 860 | 5 031 |
Anfallare
Nixzumelden
| Typ | Enheter | Förlorade |
|---|---|---|
| Dödsstjärna | 2 | 0 |
Försvarare
Basti Ranlassen
| Typ | Enheter | Förlorade |
|---|---|---|
| Stort jaktskepp | 15 422 | −314 |
| Kryssare | 275 | −5 |
| Slagskepp | 3 | 0 |
| Bombare | 6 | 0 |
| Jagare | 11 | 0 |
| Reaper | 12 | 0 |
Runda 3 av 6
| Anfallare | Försvarare | |
|---|---|---|
| Skott | 126 | 15 729 |
| Eldkraft | 65 520 000 | 6 678 720 |
| Absorberat av sköldar | 4 426 110 | 8 568 |
Anfallare
Nixzumelden
| Typ | Enheter | Förlorade |
|---|---|---|
| Dödsstjärna | 2 | 0 |
Försvarare
Basti Ranlassen
| Typ | Enheter | Förlorade |
|---|---|---|
| Stort jaktskepp | 15 296 | −440 |
| Kryssare | 275 | −5 |
| Slagskepp | 3 | 0 |
| Bombare | 6 | 0 |
| Jagare | 11 | 0 |
| Reaper | 12 | 0 |
Runda 4 av 6
| Anfallare | Försvarare | |
|---|---|---|
| Skott | 78 | 15 603 |
| Eldkraft | 40 560 000 | 6 627 690 |
| Absorberat av sköldar | 4 412 475 | 5 438 |
Anfallare
Nixzumelden
| Typ | Enheter | Förlorade |
|---|---|---|
| Dödsstjärna | 2 | 0 |
Försvarare
Basti Ranlassen
| Typ | Enheter | Förlorade |
|---|---|---|
| Stort jaktskepp | 15 220 | −516 |
| Kryssare | 273 | −7 |
| Slagskepp | 3 | 0 |
| Bombare | 6 | 0 |
| Jagare | 11 | 0 |
| Reaper | 12 | 0 |
Runda 5 av 6
| Anfallare | Försvarare | |
|---|---|---|
| Skott | 111 | 15 525 |
| Eldkraft | 57 720 000 | 6 594 750 |
| Absorberat av sköldar | 4 415 850 | 7 480 |
Anfallare
Nixzumelden
| Typ | Enheter | Förlorade |
|---|---|---|
| Dödsstjärna | 2 | 0 |
Försvarare
Basti Ranlassen
| Typ | Enheter | Förlorade |
|---|---|---|
| Stort jaktskepp | 15 110 | −626 |
| Kryssare | 273 | −7 |
| Slagskepp | 3 | 0 |
| Bombare | 6 | 0 |
| Jagare | 11 | 0 |
| Reaper | 12 | 0 |
Runda 6 av 6
| Anfallare | Försvarare | |
|---|---|---|
| Skott | 219 | 15 415 |
| Eldkraft | 113 880 000 | 6 550 200 |
| Absorberat av sköldar | 4 328 640 | 16 101 |
Anfallare
Nixzumelden
| Typ | Enheter | Förlorade |
|---|---|---|
| Dödsstjärna | 2 | 0 |
Försvarare
Basti Ranlassen
| Typ | Enheter | Förlorade |
|---|---|---|
| Stort jaktskepp | 14 903 | −833 |
| Kryssare | 268 | −12 |
| Slagskepp | 3 | 0 |
| Bombare | 5 | −1 |
| Jagare | 11 | 0 |
| Reaper | 12 | 0 |