Nixzumelden vs. Basti Ranlassen
Resultat
Striden slutade oavgjort.
Anfallare
Nixzumelden
- Totalt resultat
- 0
0 enheter förlorade
Försvarare
Basti Ranlassen
- Totalt resultat
- −9 536 000
9 536 000 enheter förlorade
- Förstörda enheter
- 9 536 000
- Byte
- 0
- Vrakfält
- 4 544 501
- Rundor
- 6
Detaljer
| Anfallare | Försvarare | |
|---|---|---|
| Metall | 0 | −5 743 000 |
| Kristall | 0 | −3 730 000 |
| Deuterium | 0 | −63 000 |
| Totalt | 0 | −9 536 000 |
| Hederspoäng | +1 911 | 0 |
| Anfallare | Försvarare | |
|---|---|---|
| Stridsförluster | 0 | −9 536 000 |
| Totalt resultat | 0 | −9 536 000 |
| Metall | Kristall | Totalt | |
|---|---|---|---|
| Byte | 0 | 0 | 0 |
| Vrakfält | 2 755 101 | 1 789 400 | 4 544 501 |
Flottor
Anfallare · Nixzumelden
Vapen 160 % · Sköld 130 % · Pansar 160 %
| Typ | Före | Förlorade |
|---|---|---|
| Dödsstjärna | 2 | 0 |
Försvarare · Basti Ranlassen
Vapen 170 % · Sköld 170 % · Pansar 180 %
| Typ | Före | Förlorade |
|---|---|---|
| Stort jaktskepp | 16 624 | −888 |
| Kryssare | 294 | −14 |
| Slagskepp | 3 | 0 |
| Bombare | 7 | −1 |
| Jagare | 11 | 0 |
| Reaper | 13 | −1 |
Alla 6 rundor i detalj
Runda 1 av 6
| Anfallare | Försvarare | |
|---|---|---|
| Skott | 177 | 16 952 |
| Eldkraft | 92 040 000 | 7 196 310 |
| Absorberat av sköldar | 4 806 000 | 12 102 |
Anfallare
Nixzumelden
| Typ | Enheter | Förlorade |
|---|---|---|
| Dödsstjärna | 2 | 0 |
Försvarare
Basti Ranlassen
| Typ | Enheter | Förlorade |
|---|---|---|
| Stort jaktskepp | 16 450 | −174 |
| Kryssare | 292 | −2 |
| Slagskepp | 3 | 0 |
| Bombare | 7 | 0 |
| Jagare | 11 | 0 |
| Reaper | 13 | 0 |
Runda 2 av 6
| Anfallare | Försvarare | |
|---|---|---|
| Skott | 301 | 16 776 |
| Eldkraft | 156 520 000 | 7 123 680 |
| Absorberat av sköldar | 4 711 905 | 23 705 |
Anfallare
Nixzumelden
| Typ | Enheter | Förlorade |
|---|---|---|
| Dödsstjärna | 2 | 0 |
Försvarare
Basti Ranlassen
| Typ | Enheter | Förlorade |
|---|---|---|
| Stort jaktskepp | 16 157 | −467 |
| Kryssare | 288 | −6 |
| Slagskepp | 3 | 0 |
| Bombare | 6 | −1 |
| Jagare | 11 | 0 |
| Reaper | 12 | −1 |
Runda 3 av 6
| Anfallare | Försvarare | |
|---|---|---|
| Skott | 11 | 16 477 |
| Eldkraft | 5 720 000 | 6 990 435 |
| Absorberat av sköldar | 4 659 525 | 748 |
Anfallare
Nixzumelden
| Typ | Enheter | Förlorade |
|---|---|---|
| Dödsstjärna | 2 | 0 |
Försvarare
Basti Ranlassen
| Typ | Enheter | Förlorade |
|---|---|---|
| Stort jaktskepp | 16 146 | −478 |
| Kryssare | 288 | −6 |
| Slagskepp | 3 | 0 |
| Bombare | 6 | −1 |
| Jagare | 11 | 0 |
| Reaper | 12 | −1 |
Runda 4 av 6
| Anfallare | Försvarare | |
|---|---|---|
| Skott | 277 | 16 466 |
| Eldkraft | 144 040 000 | 6 985 980 |
| Absorberat av sköldar | 4 658 445 | 18 967 |
Anfallare
Nixzumelden
| Typ | Enheter | Förlorade |
|---|---|---|
| Dödsstjärna | 2 | 0 |
Försvarare
Basti Ranlassen
| Typ | Enheter | Förlorade |
|---|---|---|
| Stort jaktskepp | 15 877 | −747 |
| Kryssare | 283 | −11 |
| Slagskepp | 3 | 0 |
| Bombare | 6 | −1 |
| Jagare | 11 | 0 |
| Reaper | 12 | −1 |
Runda 5 av 6
| Anfallare | Försvarare | |
|---|---|---|
| Skott | 8 | 16 192 |
| Eldkraft | 4 160 000 | 6 871 635 |
| Absorberat av sköldar | 4 589 055 | 544 |
Anfallare
Nixzumelden
| Typ | Enheter | Förlorade |
|---|---|---|
| Dödsstjärna | 2 | 0 |
Försvarare
Basti Ranlassen
| Typ | Enheter | Förlorade |
|---|---|---|
| Stort jaktskepp | 15 869 | −755 |
| Kryssare | 283 | −11 |
| Slagskepp | 3 | 0 |
| Bombare | 6 | −1 |
| Jagare | 11 | 0 |
| Reaper | 12 | −1 |
Runda 6 av 6
| Anfallare | Försvarare | |
|---|---|---|
| Skott | 136 | 16 184 |
| Eldkraft | 70 720 000 | 6 868 395 |
| Absorberat av sköldar | 4 546 530 | 9 449 |
Anfallare
Nixzumelden
| Typ | Enheter | Förlorade |
|---|---|---|
| Dödsstjärna | 2 | 0 |
Försvarare
Basti Ranlassen
| Typ | Enheter | Förlorade |
|---|---|---|
| Stort jaktskepp | 15 736 | −888 |
| Kryssare | 280 | −14 |
| Slagskepp | 3 | 0 |
| Bombare | 6 | −1 |
| Jagare | 11 | 0 |
| Reaper | 12 | −1 |