Nixzumelden vs. Basti Ranlassen
Resultat
Striden slutade oavgjort.
Anfallare
Nixzumelden
- Totalt resultat
- 0
0 enheter förlorade
Försvarare
Basti Ranlassen
- Totalt resultat
- −10 324 000
10 324 000 enheter förlorade
- Förstörda enheter
- 10 324 000
- Byte
- 0
- Vrakfält
- 4 892 001
- Rundor
- 6
Detaljer
| Anfallare | Försvarare | |
|---|---|---|
| Metall | 0 | −6 213 000 |
| Kristall | 0 | −4 019 000 |
| Deuterium | 0 | −92 000 |
| Totalt | 0 | −10 324 000 |
| Hederspoäng | +2 053 | 0 |
| Anfallare | Försvarare | |
|---|---|---|
| Stridsförluster | 0 | −10 324 000 |
| Totalt resultat | 0 | −10 324 000 |
| Metall | Kristall | Totalt | |
|---|---|---|---|
| Byte | 0 | 0 | 0 |
| Vrakfält | 2 970 485 | 1 921 516 | 4 892 001 |
Flottor
Anfallare · Nixzumelden
Vapen 160 % · Sköld 130 % · Pansar 160 %
| Typ | Före | Förlorade |
|---|---|---|
| Dödsstjärna | 2 | 0 |
Försvarare · Basti Ranlassen
Vapen 170 % · Sköld 170 % · Pansar 180 %
| Typ | Före | Förlorade |
|---|---|---|
| Stort jaktskepp | 20 050 | −938 |
| Kryssare | 348 | −21 |
| Slagskepp | 4 | 0 |
| Bombare | 10 | −1 |
| Jagare | 13 | −1 |
| Reaper | 15 | −1 |
Alla 6 rundor i detalj
Runda 1 av 6
| Anfallare | Försvarare | |
|---|---|---|
| Skott | 170 | 20 440 |
| Eldkraft | 88 400 000 | 8 671 860 |
| Absorberat av sköldar | 5 805 945 | 11 694 |
Anfallare
Nixzumelden
| Typ | Enheter | Förlorade |
|---|---|---|
| Dödsstjärna | 2 | 0 |
Försvarare
Basti Ranlassen
| Typ | Enheter | Förlorade |
|---|---|---|
| Stort jaktskepp | 19 882 | −168 |
| Kryssare | 346 | −2 |
| Slagskepp | 4 | 0 |
| Bombare | 10 | 0 |
| Jagare | 13 | 0 |
| Reaper | 15 | 0 |
Runda 2 av 6
| Anfallare | Försvarare | |
|---|---|---|
| Skott | 169 | 20 270 |
| Eldkraft | 87 880 000 | 8 601 660 |
| Absorberat av sköldar | 5 747 760 | 11 826 |
Anfallare
Nixzumelden
| Typ | Enheter | Förlorade |
|---|---|---|
| Dödsstjärna | 2 | 0 |
Försvarare
Basti Ranlassen
| Typ | Enheter | Förlorade |
|---|---|---|
| Stort jaktskepp | 19 720 | −330 |
| Kryssare | 340 | −8 |
| Slagskepp | 4 | 0 |
| Bombare | 10 | 0 |
| Jagare | 13 | 0 |
| Reaper | 15 | 0 |
Runda 3 av 6
| Anfallare | Försvarare | |
|---|---|---|
| Skott | 92 | 20 102 |
| Eldkraft | 47 840 000 | 8 529 570 |
| Absorberat av sköldar | 5 635 980 | 8 146 |
Anfallare
Nixzumelden
| Typ | Enheter | Förlorade |
|---|---|---|
| Dödsstjärna | 2 | 0 |
Försvarare
Basti Ranlassen
| Typ | Enheter | Förlorade |
|---|---|---|
| Stort jaktskepp | 19 630 | −420 |
| Kryssare | 339 | −9 |
| Slagskepp | 4 | 0 |
| Bombare | 10 | 0 |
| Jagare | 13 | 0 |
| Reaper | 14 | −1 |
Runda 4 av 6
| Anfallare | Försvarare | |
|---|---|---|
| Skott | 20 | 20 010 |
| Eldkraft | 10 400 000 | 8 484 480 |
| Absorberat av sköldar | 5 627 475 | 1 427 |
Anfallare
Nixzumelden
| Typ | Enheter | Förlorade |
|---|---|---|
| Dödsstjärna | 2 | 0 |
Försvarare
Basti Ranlassen
| Typ | Enheter | Förlorade |
|---|---|---|
| Stort jaktskepp | 19 611 | −439 |
| Kryssare | 338 | −10 |
| Slagskepp | 4 | 0 |
| Bombare | 10 | 0 |
| Jagare | 13 | 0 |
| Reaper | 14 | −1 |
Runda 5 av 6
| Anfallare | Försvarare | |
|---|---|---|
| Skott | 414 | 19 990 |
| Eldkraft | 215 280 000 | 8 475 705 |
| Absorberat av sköldar | 5 638 140 | 29 427 |
Anfallare
Nixzumelden
| Typ | Enheter | Förlorade |
|---|---|---|
| Dödsstjärna | 2 | 0 |
Försvarare
Basti Ranlassen
| Typ | Enheter | Förlorade |
|---|---|---|
| Stort jaktskepp | 19 212 | −838 |
| Kryssare | 329 | −19 |
| Slagskepp | 4 | 0 |
| Bombare | 10 | 0 |
| Jagare | 12 | −1 |
| Reaper | 14 | −1 |
Runda 6 av 6
| Anfallare | Försvarare | |
|---|---|---|
| Skott | 103 | 19 581 |
| Eldkraft | 53 560 000 | 8 302 500 |
| Absorberat av sköldar | 5 552 145 | 8 420 |
Anfallare
Nixzumelden
| Typ | Enheter | Förlorade |
|---|---|---|
| Dödsstjärna | 2 | 0 |
Försvarare
Basti Ranlassen
| Typ | Enheter | Förlorade |
|---|---|---|
| Stort jaktskepp | 19 112 | −938 |
| Kryssare | 327 | −21 |
| Slagskepp | 4 | 0 |
| Bombare | 9 | −1 |
| Jagare | 12 | −1 |
| Reaper | 14 | −1 |