Nixzumelden vs. Basti Ranlassen
Resultat
Striden slutade oavgjort.
Anfallare
Nixzumelden
- Totalt resultat
- 0
0 enheter förlorade
Försvarare
Basti Ranlassen
- Totalt resultat
- −10 340 000
10 340 000 enheter förlorade
- Förstörda enheter
- 10 340 000
- Byte
- 0
- Vrakfält
- 4 892 501
- Rundor
- 6
Detaljer
| Anfallare | Försvarare | |
|---|---|---|
| Metall | 0 | −6 241 000 |
| Kristall | 0 | −4 024 000 |
| Deuterium | 0 | −75 000 |
| Totalt | 0 | −10 340 000 |
| Hederspoäng | +2 056 | 0 |
| Anfallare | Försvarare | |
|---|---|---|
| Stridsförluster | 0 | −10 340 000 |
| Totalt resultat | 0 | −10 340 000 |
| Metall | Kristall | Totalt | |
|---|---|---|---|
| Byte | 0 | 0 | 0 |
| Vrakfält | 2 974 583 | 1 917 918 | 4 892 501 |
Flottor
Anfallare · Nixzumelden
Vapen 160 % · Sköld 130 % · Pansar 160 %
| Typ | Före | Förlorade |
|---|---|---|
| Dödsstjärna | 2 | 0 |
Försvarare · Basti Ranlassen
Vapen 170 % · Sköld 170 % · Pansar 180 %
| Typ | Före | Förlorade |
|---|---|---|
| Stort jaktskepp | 21 001 | −951 |
| Kryssare | 368 | −20 |
| Slagskepp | 4 | 0 |
| Bombare | 11 | −1 |
| Jagare | 13 | 0 |
| Reaper | 16 | −1 |
Alla 6 rundor i detalj
Runda 1 av 6
| Anfallare | Försvarare | |
|---|---|---|
| Skott | 160 | 21 413 |
| Eldkraft | 83 200 000 | 9 088 875 |
| Absorberat av sköldar | 6 074 460 | 11 081 |
Anfallare
Nixzumelden
| Typ | Enheter | Förlorade |
|---|---|---|
| Dödsstjärna | 2 | 0 |
Försvarare
Basti Ranlassen
| Typ | Enheter | Förlorade |
|---|---|---|
| Stort jaktskepp | 20 844 | −157 |
| Kryssare | 365 | −3 |
| Slagskepp | 4 | 0 |
| Bombare | 11 | 0 |
| Jagare | 13 | 0 |
| Reaper | 16 | 0 |
Runda 2 av 6
| Anfallare | Försvarare | |
|---|---|---|
| Skott | 438 | 21 253 |
| Eldkraft | 227 760 000 | 9 022 050 |
| Absorberat av sköldar | 6 004 935 | 30 046 |
Anfallare
Nixzumelden
| Typ | Enheter | Förlorade |
|---|---|---|
| Dödsstjärna | 2 | 0 |
Försvarare
Basti Ranlassen
| Typ | Enheter | Förlorade |
|---|---|---|
| Stort jaktskepp | 20 422 | −579 |
| Kryssare | 355 | −13 |
| Slagskepp | 4 | 0 |
| Bombare | 11 | 0 |
| Jagare | 13 | 0 |
| Reaper | 16 | 0 |
Runda 3 av 6
| Anfallare | Försvarare | |
|---|---|---|
| Skott | 103 | 20 821 |
| Eldkraft | 53 560 000 | 8 840 340 |
| Absorberat av sköldar | 5 896 935 | 7 004 |
Anfallare
Nixzumelden
| Typ | Enheter | Förlorade |
|---|---|---|
| Dödsstjärna | 2 | 0 |
Försvarare
Basti Ranlassen
| Typ | Enheter | Förlorade |
|---|---|---|
| Stort jaktskepp | 20 319 | −682 |
| Kryssare | 355 | −13 |
| Slagskepp | 4 | 0 |
| Bombare | 11 | 0 |
| Jagare | 13 | 0 |
| Reaper | 16 | 0 |
Runda 4 av 6
| Anfallare | Försvarare | |
|---|---|---|
| Skott | 75 | 20 718 |
| Eldkraft | 39 000 000 | 8 798 625 |
| Absorberat av sköldar | 5 862 645 | 6 382 |
Anfallare
Nixzumelden
| Typ | Enheter | Förlorade |
|---|---|---|
| Dödsstjärna | 2 | 0 |
Försvarare
Basti Ranlassen
| Typ | Enheter | Förlorade |
|---|---|---|
| Stort jaktskepp | 20 245 | −756 |
| Kryssare | 355 | −13 |
| Slagskepp | 4 | 0 |
| Bombare | 10 | −1 |
| Jagare | 13 | 0 |
| Reaper | 16 | 0 |
Runda 5 av 6
| Anfallare | Försvarare | |
|---|---|---|
| Skott | 24 | 20 643 |
| Eldkraft | 12 480 000 | 8 765 955 |
| Absorberat av sköldar | 5 829 300 | 1 632 |
Anfallare
Nixzumelden
| Typ | Enheter | Förlorade |
|---|---|---|
| Dödsstjärna | 2 | 0 |
Försvarare
Basti Ranlassen
| Typ | Enheter | Förlorade |
|---|---|---|
| Stort jaktskepp | 20 221 | −780 |
| Kryssare | 355 | −13 |
| Slagskepp | 4 | 0 |
| Bombare | 10 | −1 |
| Jagare | 13 | 0 |
| Reaper | 16 | 0 |
Runda 6 av 6
| Anfallare | Försvarare | |
|---|---|---|
| Skott | 179 | 20 619 |
| Eldkraft | 93 080 000 | 8 756 235 |
| Absorberat av sköldar | 5 792 580 | 14 464 |
Anfallare
Nixzumelden
| Typ | Enheter | Förlorade |
|---|---|---|
| Dödsstjärna | 2 | 0 |
Försvarare
Basti Ranlassen
| Typ | Enheter | Förlorade |
|---|---|---|
| Stort jaktskepp | 20 050 | −951 |
| Kryssare | 348 | −20 |
| Slagskepp | 4 | 0 |
| Bombare | 10 | −1 |
| Jagare | 13 | 0 |
| Reaper | 15 | −1 |