Stannis vs. Marshal Pavo
Resultat
Anfallaren vann striden.
Anfallare
Stannis
- Totalt resultat
- +3 645 145
0 enheter förlorade
Försvarare
Marshal Pavo
- Totalt resultat
- −3 655 145
44 000 enheter förlorade
- Förstörda enheter
- 44 000
- Byte
- 3 645 145
- Vrakfält
- 0
- Rundor
- 1
Detaljer
| Anfallare | Försvarare | |
|---|---|---|
| Metall | +2 849 160 | −2 859 160 |
| Kristall | +382 198 | −382 198 |
| Deuterium | +413 787 | −413 787 |
| Totalt | +3 645 145 | −3 655 145 |
| Hederspoäng | −3 | 0 |
| Anfallare | Försvarare | |
|---|---|---|
| Stridsförluster | 0 | −44 000 |
| Byte | +3 645 145 | −3 645 145 |
| Reparerat försvar | +34 000 | |
| Totalt resultat | +3 645 145 | −3 655 145 |
| Metall | Kristall | Deuterium | Totalt | |
|---|---|---|---|---|
| Byte (50 %) | 2 849 160 | 382 198 | 413 787 | 3 645 145 |
| Vrakfält | 0 | 0 | 0 |
Flottor
Anfallare · Stannis
Vapen 190 % · Sköld 190 % · Pansar 180 %
| Typ | Före | Förlorade |
|---|---|---|
| Pathfinder | 250 | 0 |
Försvarare · Marshal Pavo förstörd
Vapen 180 % · Sköld 170 % · Pansar 190 %
| Typ | Före | Förlorade |
|---|---|---|
| Raketramp | 22 | −22 |
17 Raketramp kunde lagas.
Rundan i detalj
Runda 1 av 1
| Anfallare | Försvarare | |
|---|---|---|
| Skott | 250 | 22 |
| Eldkraft | 145 000 | 4 928 |
| Absorberat av sköldar | 4 928 | 1 188 |
Anfallare
Stannis
| Typ | Enheter | Förlorade |
|---|---|---|
| Pathfinder | 250 | 0 |
Försvarare
Marshal Pavo förstörd
| Typ | Enheter | Förlorade |
|---|---|---|
| Raketramp | 0 | −22 |