[Prime] Bensakor vs. [NT2P] Belgo
Resultat
Anfallaren vann striden.
Anfallare
[Prime] Bensakor
- Totalt resultat
- +25 357 400
0 enheter förlorade
Försvarare
[NT2P] Belgo
- Totalt resultat
- −43 598 000
31 842 000 enheter förlorade
Totalt resultat inklusive 1 återvinningsrapport
- Förstörda enheter
- 31 842 000
- Byte
- 24 360 000
- Vrakfält
- 11 090 400
- Rundor
- 3
Detaljer
| Anfallare | Försvarare | |
|---|---|---|
| Metall | +20 595 398 | −32 613 498 |
| Kristall | +826 616 | −6 882 116 |
| Deuterium | +3 935 386 | −4 102 386 |
| Totalt | +25 357 400 | −43 598 000 |
| Hederspoäng | +2 430 | 0 |
| Anfallare | Försvarare | |
|---|---|---|
| Stridsförluster | 0 | −31 842 000 |
| Byte | +24 360 000 | −24 360 000 |
| Reparerat försvar | +12 604 000 | |
| 1 återvinningsrapport | +997 400 | |
| Totalt resultat | +25 357 400 | −43 598 000 |
| Metall | Kristall | Deuterium | Totalt | |
|---|---|---|---|---|
| Byte (75 %) | 19 597 998 | 826 616 | 3 935 386 | 24 360 000 |
| Vrakfält | 7 457 550 | 3 632 850 | 11 090 400 | |
| Återvunnet | 997 400 | 0 | 997 400 |
| Metall | Kristall | Deuterium | Totalt | |
|---|---|---|---|---|
| Återvinningsrapport 1 | 997 400 | 0 | 997 400 |
Flottor
Anfallare · [Prime] Bensakor
Vapen 170 % · Sköld 150 % · Pansar 180 %
| Typ | Före | Förlorade |
|---|---|---|
| Kryssare | 2 750 | 0 |
| Slagskepp | 75 | 0 |
| Jagare | 550 | 0 |
| Pathfinder | 1 250 | 0 |
Försvarare · [NT2P] Belgo förstörd
Vapen 160 % · Sköld 140 % · Pansar 170 %
| Typ | Före | Förlorade |
|---|---|---|
| Litet transportskepp | 239 | −239 |
| Stort transportskepp | 486 | −486 |
| Litet jaktskepp | 1 616 | −1 616 |
| Stort jaktskepp | 179 | −179 |
| Jagare | 1 | −1 |
| Pathfinder | 19 | −19 |
| Raketramp | 7 965 | −7 965 |
| Litet lasertorn | 88 | −88 |
| Liten sköldkupol | 1 | −1 |
6 213 Raketramp, 79 Litet lasertorn, 1 Liten sköldkupol kunde lagas.
Kommentarer
Logga in för att lämna en kommentar. Logga in
Inga kommentarer än – skriv den första.