[FtS] Jack O Neill vs. [UE30] Urmelbaer
Resultat
Försvararen vann striden.
Anfallare
[FtS] Jack O Neill
- Totalt resultat
- −11 628 000
11 628 000 enheter förlorade
Försvarare
[UE30] Urmelbaer
- Totalt resultat
- +4 511 500
701 000 enheter förlorade
Totalt resultat inklusive 2 återvinningsrapporter
- Förstörda enheter
- 12 329 000
- Byte
- 0
- Vrakfält
- 3 909 375
- Rundor
- 1
Detaljer
| Anfallare | Försvarare | |
|---|---|---|
| Metall | −5 504 000 | +2 537 000 |
| Kristall | −4 220 000 | +1 974 500 |
| Deuterium | −1 904 000 | 0 |
| Totalt | −11 628 000 | +4 511 500 |
| Hederspoäng | +100 | +2 285 |
| Anfallare | Försvarare | |
|---|---|---|
| Stridsförluster | −11 628 000 | −701 000 |
| 2 återvinningsrapporter | +5 212 500 | |
| Totalt resultat | −11 628 000 | +4 511 500 |
| Metall | Kristall | Totalt | |
|---|---|---|---|
| Byte | 0 | 0 | 0 |
| Vrakfält | 2 225 250 | 1 684 125 | 3 909 375 |
| Återvunnet | 2 967 000 | 2 245 500 | 5 212 500 |
| Metall | Kristall | Totalt | |
|---|---|---|---|
| Återvinningsrapport 1 | 741 750 | 561 375 | 1 303 125 |
| Återvinningsrapport 2 | 2 225 250 | 1 684 125 | 3 909 375 |
Flottor
Anfallare · [FtS] Jack O Neill förstörd
Vapen 170 % · Sköld 160 % · Pansar 160 %
| Typ | Före | Förlorade |
|---|---|---|
| Kryssare | 200 | −200 |
| Pathfinder | 188 | −188 |
Försvarare · [UE30] Urmelbaer
Vapen 190 % · Sköld 180 % · Pansar 170 %
| Typ | Före | Förlorade |
|---|---|---|
| Litet transportskepp | 3 782 | −56 |
| Stort transportskepp | 2 527 | −8 |
| Litet jaktskepp | 5 872 | −88 |
| Stort jaktskepp | 54 | −1 |
| Kryssare | 2 058 | 0 |
| Slagskepp | 1 006 | 0 |
| Koloniskepp | 2 | 0 |
| Återvinnare | 1 132 | 0 |
| Spionsond | 762 | −19 |
| Bombare | 2 224 | 0 |
| Flaggskepp | 786 | 0 |
| Dödsstjärna | 22 | 0 |
| Jagare | 2 364 | 0 |
| Reaper | 2 205 | 0 |
| Pathfinder | 44 | 0 |
Kommentarer
Logga in för att lämna en kommentar. Logga in
Inga kommentarer än – skriv den första.