Too Heavy vs. anszwa
Resultat
Anfallaren vann striden.
Anfallare
Too Heavy
- Totalt resultat
- +81 423 092
70 192 000 enheter förlorade
Försvarare
anszwa
- Totalt resultat
- −339 585 092
671 342 000 enheter förlorade
- Förstörda enheter
- 741 534 000
- Byte
- 151 615 092
- Vrakfält
- 26 067 750
- Rundor
- 2
Detaljer
| Anfallare | Försvarare | |
|---|---|---|
| Metall | +12 581 312 | −191 265 312 |
| Kristall | +11 663 782 | −73 975 782 |
| Deuterium | +57 177 998 | −74 343 998 |
| Totalt | +81 423 092 | −339 585 092 |
| Hederspoäng | −27 969 | +11 525 |
| Anfallare | Försvarare | |
|---|---|---|
| Stridsförluster | −70 192 000 | −671 342 000 |
| Byte | +151 615 092 | −151 615 092 |
| Reparerat försvar | +483 372 000 | |
| Totalt resultat | +81 423 092 | −339 585 092 |
| Metall | Kristall | Deuterium | Totalt | |
|---|---|---|---|---|
| Byte (50 %) | 64 013 312 | 29 745 782 | 57 855 998 | 151 615 092 |
| Vrakfält | 19 287 000 | 6 780 750 | 26 067 750 |
Flottor
Anfallare · Too Heavy
| Typ | Före | Förlorade |
|---|---|---|
| Litet jaktskepp | 1 000 000 | −16 084 |
| Kryssare | 25 000 | −114 |
| Jagare | 25 000 | −30 |
| Reaper | 10 000 | 0 |
2 flottor
Too Heavy · flotta 1
Vapen 220 % · Sköld 220 % · Pansar 210 %
| Typ | Före | Efter | Förlorade |
|---|---|---|---|
| Kryssare | 25 000 | 24 886 | −114 |
| Jagare | 25 000 | 24 970 | −30 |
| Reaper | 10 000 | 10 000 | 0 |
Too Heavy · flotta 2
Vapen 220 % · Sköld 220 % · Pansar 210 %
| Typ | Före | Efter | Förlorade |
|---|---|---|---|
| Litet jaktskepp | 1 000 000 | 983 916 | −16 084 |
Försvarare · anszwa förstörd
Vapen 180 % · Sköld 170 % · Pansar 170 %
| Typ | Före | Förlorade |
|---|---|---|
| Raketramp | 126 000 | −126 000 |
| Litet lasertorn | 12 800 | −12 800 |
| Stort lasertorn | 11 550 | −11 550 |
| Gausskanon | 186 | −186 |
| Jonkanon | 2 680 | −2 680 |
| Plasmakanon | 2 100 | −2 100 |
| Liten sköldkupol | 1 | −1 |
93 240 Raketramp, 8 448 Litet lasertorn, 7 392 Stort lasertorn, 132 Gausskanon, 1 742 Jonkanon, 1 554 Plasmakanon, 1 Liten sköldkupol kunde lagas.