SkySportHuhnHD vs. Lord Metis
Resultat
Anfallaren vann striden.
Anfallare
SkySportHuhnHD
- Totalt resultat
- −13 420 550
23 594 000 enheter förlorade
Försvarare
Lord Metis
- Totalt resultat
- −97 451 450
87 278 000 enheter förlorade
- Förstörda enheter
- 110 872 000
- Byte
- 10 173 450
- Vrakfält
- 61 340 400
- Rundor
- 4
Detaljer
| Anfallare | Försvarare | |
|---|---|---|
| Metall | −5 085 846 | −56 945 154 |
| Kristall | −6 903 575 | −33 299 425 |
| Deuterium | −1 431 129 | −7 206 871 |
| Totalt | −13 420 550 | −97 451 450 |
| Hederspoäng | −12 273 | +4 320 |
| Anfallare | Försvarare | |
|---|---|---|
| Stridsförluster | −23 594 000 | −87 278 000 |
| Byte | +10 173 450 | −10 173 450 |
| Totalt resultat | −13 420 550 | −97 451 450 |
| Metall | Kristall | Deuterium | Totalt | |
|---|---|---|---|---|
| Byte (50 %) | 9 064 154 | 303 425 | 805 871 | 10 173 450 |
| Vrakfält | 37 218 600 | 24 121 800 | 61 340 400 |
Flottor
Anfallare · SkySportHuhnHD
| Typ | Före | Förlorade |
|---|---|---|
| Kryssare | 5 315 | −456 |
| Slagskepp | 1 043 | −68 |
| Spionsond | 1 | 0 |
| Jagare | 704 | −43 |
| Pathfinder | 1 002 | −85 |
2 flottor
SkySportHuhnHD · flotta 1
Vapen 130 % · Sköld 120 % · Pansar 130 %
| Typ | Före | Efter | Förlorade |
|---|---|---|---|
| Kryssare | 5 315 | 4 859 | −456 |
| Slagskepp | 1 043 | 975 | −68 |
| Jagare | 704 | 661 | −43 |
| Pathfinder | 1 002 | 917 | −85 |
SkySportHuhnHD · flotta 2
Vapen 130 % · Sköld 120 % · Pansar 130 %
| Typ | Före | Efter | Förlorade |
|---|---|---|---|
| Spionsond | 1 | 1 | 0 |
Försvarare · Lord Metis förstörd
Vapen 130 % · Sköld 120 % · Pansar 120 %
| Typ | Före | Förlorade |
|---|---|---|
| Litet transportskepp | 2 047 | −2 047 |
| Stort transportskepp | 293 | −293 |
| Litet jaktskepp | 466 | −466 |
| Stort jaktskepp | 901 | −901 |
| Kryssare | 368 | −368 |
| Slagskepp | 143 | −143 |
| Spionsond | 303 | −303 |
| Bombare | 42 | −42 |
| Flaggskepp | 46 | −46 |
| Dödsstjärna | 3 | −3 |
| Jagare | 15 | −15 |
| Pathfinder | 140 | −140 |