Massephase vs. terranymous
Resultat
Anfallaren vann striden.
Anfallare
Massephase
- Totalt resultat
- +562 620 651
70 499 000 enheter förlorade
Försvarare
terranymous
- Totalt resultat
- −748 122 651
349 519 000 enheter förlorade
- Förstörda enheter
- 420 018 000
- Byte
- 633 119 651
- Vrakfält
- 29 758 500
- Månchans
- 22 %
- Rundor
- 3
Detaljer
| Anfallare | Försvarare | |
|---|---|---|
| Metall | +316 728 868 | −441 545 368 |
| Kristall | +144 043 295 | −190 472 795 |
| Deuterium | +101 848 488 | −116 104 488 |
| Totalt | +562 620 651 | −748 122 651 |
| Hederspoäng | −17 973 | +11 570 |
| Anfallare | Försvarare | |
|---|---|---|
| Stridsförluster | −70 499 000 | −349 519 000 |
| Byte | +633 119 651 | −633 119 651 |
| Reparerat försvar | +234 516 000 | |
| Totalt resultat | +562 620 651 | −748 122 651 |
| Metall | Kristall | Deuterium | Totalt | |
|---|---|---|---|---|
| Byte (50 %) | 351 380 868 | 168 908 295 | 112 830 488 | 633 119 651 |
| Vrakfält | 17 326 000 | 12 432 500 | 29 758 500 |
Flottor
Anfallare · Massephase
Vapen 220 % · Sköld 220 % · Pansar 220 %
| Typ | Före | Efter |
|---|---|---|
| Kryssare | 50 000 | 48 685 |
| Pathfinder | 37 500 | 36 456 |
Försvarare · terranymous förstörd
Vapen 180 % · Sköld 170 % · Pansar 180 %
| Typ | Före | Efter |
|---|---|---|
| Raketramp | 66 570 | 0 |
| Litet lasertorn | 30 030 | 0 |
| Stort lasertorn | 6 138 | 0 |
| Gausskanon | 1 415 | 0 |
| Jonkanon | 1 070 | 0 |
| Plasmakanon | 356 | 0 |
| Liten sköldkupol | 1 | 0 |
41 273 Raketramp, 22 523 Litet lasertorn, 3 744 Stort lasertorn, 948 Gausskanon, 717 Jonkanon, 278 Plasmakanon, 1 Liten sköldkupol kunde lagas.