meenzer2501 vs. Sarma
Resultat
Angriberen vandt kampen.
Angriber
meenzer2501
- Samlet resultat
- +9.116.131
0 enheder tabt
Forsvarer
Sarma
- Samlet resultat
- −9.402.131
1.108.000 enheder tabt
- Ødelagte enheder
- 1.108.000
- Bytte
- 9.116.131
- Ruinmark
- 0
- Runder
- 2
Detaljer
| Angriber | Forsvarer | |
|---|---|---|
| Metal | +2.886.472 | −3.100.472 |
| Krystal | +2.487.563 | −2.559.563 |
| Deuterium | +3.742.096 | −3.742.096 |
| I alt | +9.116.131 | −9.402.131 |
| Ærespoint | −81 | 0 |
| Angriber | Forsvarer | |
|---|---|---|
| Kamptab | 0 | −1.108.000 |
| Bytte | +9.116.131 | −9.116.131 |
| Repareret forsvar | +822.000 | |
| Samlet resultat | +9.116.131 | −9.402.131 |
| Metal | Krystal | Deuterium | I alt | |
|---|---|---|---|---|
| Bytte (50 %) | 2.886.472 | 2.487.563 | 3.742.096 | 9.116.131 |
| Ruinmark | 0 | 0 | 0 |
Flåder
Angriber · meenzer2501
Våben 150 % · Skjold 150 % · Pansring 170 %
| Type | Før | Tabt |
|---|---|---|
| Reaper | 235 | 0 |
| Stifinder | 2.000 | 0 |
Forsvarer · Sarma ødelagt
Våben 160 % · Skjold 150 % · Pansring 180 %
| Type | Før | Tabt |
|---|---|---|
| Raketkanon | 338 | −338 |
| Ionkanon | 54 | −54 |
243 Raketkanon, 42 Ionkanon kunne repareres.
Alle 2 runder i detaljer
Runde 1 af 2
| Angriber | Forsvarer | |
|---|---|---|
| Skud | 2.235 | 396 |
| Ildkraft | 2.645.000 | 92.924 |
| Absorberet af skjolde | 79.756 | 83.724 |
Angriber
meenzer2501
| Type | Enheder | Tabt |
|---|---|---|
| Reaper | 235 | 0 |
| Stifinder | 2.000 | 0 |
Forsvarer
Sarma
| Type | Enheder | Tabt |
|---|---|---|
| Raketkanon | 0 | −338 |
| Ionkanon | 8 | −46 |
Runde 2 af 2
| Angriber | Forsvarer | |
|---|---|---|
| Skud | 2.235 | 8 |
| Ildkraft | 2.645.000 | 3.120 |
| Absorberet af skjolde | 2.000 | 10.000 |
Angriber
meenzer2501
| Type | Enheder | Tabt |
|---|---|---|
| Reaper | 235 | 0 |
| Stifinder | 2.000 | 0 |
Forsvarer
Sarma ødelagt
| Type | Enheder | Tabt |
|---|---|---|
| Raketkanon | 0 | −338 |
| Ionkanon | 0 | −54 |