Boom
Resultat
Försvararen vann striden.
Anfallare
[ST123] Ironmaster
- Totalt resultat
- −227 419 000
227 419 000 enheter förlorade
Försvarare
[PgP-O] Omrak, [Ocean] unknowns1985
- Totalt resultat
- +101 442 000
24 535 000 enheter förlorade
Totalt resultat inklusive 2 återvinningsrapporter
- Förstörda enheter
- 251 954 000
- Byte
- 0
- Vrakfält
- 94 482 750
- Rundor
- 2
Detaljer
| Anfallare | Försvarare | |
|---|---|---|
| Metall | −132 735 000 | +58 830 000 |
| Kristall | −77 353 000 | +34 051 500 |
| Deuterium | −17 331 000 | +8 560 500 |
| Totalt | −227 419 000 | +101 442 000 |
| Hederspoäng | +4 475 | 0 |
| Anfallare | Försvarare | |
|---|---|---|
| Stridsförluster | −227 419 000 | −24 535 000 |
| 2 återvinningsrapporter | +125 977 000 | |
| Totalt resultat | −227 419 000 | +101 442 000 |
| Metall | Kristall | Deuterium | Totalt | |
|---|---|---|---|---|
| Byte (100 %) | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Bildat vrakfält | 73 905 000 | 43 301 500 | 8 770 500 | 125 977 000 |
| Återvunnet av Reapers | 18 476 250 | 10 825 375 | 2 192 625 | 31 494 250 |
| Kvarvarande vrakfält | 55 428 750 | 32 476 125 | 6 577 875 | 94 482 750 |
| Återvunnet | 73 905 000 | 43 301 500 | 8 770 500 | 125 977 000 |
| Metall | Kristall | Deuterium | Totalt | |
|---|---|---|---|---|
| Återvinningsrapport 1 | 55 428 750 | 32 476 125 | 6 577 875 | 94 482 750 |
| Återvinningsrapport 2 | 18 476 250 | 10 825 375 | 2 192 625 | 31 494 250 |
Flottor
Anfallare · [ST123] Ironmaster förstörd
| Typ | Före | Förlorade |
|---|---|---|
| Litet transportskepp | 4 192 | −4 192 |
| Litet jaktskepp | 4 571 | −4 571 |
| Stort jaktskepp | 1 785 | −1 785 |
| Kryssare | 1 939 | −1 939 |
| Slagskepp | 689 | −689 |
| Bombare | 67 | −67 |
| Flaggskepp | 158 | −158 |
| Jagare | 374 | −374 |
| Reaper | 25 | −25 |
| Pathfinder | 496 | −496 |
4 flottor
Ironmaster [ST123] · flotta 1 förstörd
Vapen 150 % · Sköld 150 % · Pansar 160 %
| Typ | Före | Efter | Förlorade |
|---|---|---|---|
| Litet jaktskepp | 1 111 | 0 | −1 111 |
| Kryssare | 1 181 | 0 | −1 181 |
| Slagskepp | 136 | 0 | −136 |
| Jagare | 180 | 0 | −180 |
| Flaggskepp | 10 | 0 | −10 |
| Reaper | 6 | 0 | −6 |
Ironmaster [ST123] · flotta 2 förstörd
Vapen 150 % · Sköld 150 % · Pansar 160 %
| Typ | Före | Efter | Förlorade |
|---|---|---|---|
| Litet jaktskepp | 737 | 0 | −737 |
| Stort jaktskepp | 621 | 0 | −621 |
| Kryssare | 487 | 0 | −487 |
| Slagskepp | 284 | 0 | −284 |
| Jagare | 67 | 0 | −67 |
| Flaggskepp | 111 | 0 | −111 |
| Reaper | 19 | 0 | −19 |
| Pathfinder | 176 | 0 | −176 |
| Litet transportskepp | 1 721 | 0 | −1 721 |
Ironmaster [ST123] · flotta 3 förstörd
Vapen 150 % · Sköld 150 % · Pansar 160 %
| Typ | Före | Efter | Förlorade |
|---|---|---|---|
| Litet jaktskepp | 1 250 | 0 | −1 250 |
| Stort jaktskepp | 764 | 0 | −764 |
| Kryssare | 82 | 0 | −82 |
| Slagskepp | 149 | 0 | −149 |
| Jagare | 84 | 0 | −84 |
| Pathfinder | 222 | 0 | −222 |
| Litet transportskepp | 876 | 0 | −876 |
Ironmaster [ST123] · flotta 4 förstörd
Vapen 150 % · Sköld 150 % · Pansar 160 %
| Typ | Före | Efter | Förlorade |
|---|---|---|---|
| Litet jaktskepp | 1 473 | 0 | −1 473 |
| Stort jaktskepp | 400 | 0 | −400 |
| Kryssare | 189 | 0 | −189 |
| Slagskepp | 120 | 0 | −120 |
| Jagare | 43 | 0 | −43 |
| Bombare | 67 | 0 | −67 |
| Flaggskepp | 37 | 0 | −37 |
| Pathfinder | 98 | 0 | −98 |
| Litet transportskepp | 1 595 | 0 | −1 595 |
Försvarare · 2 spelare
| Typ | Före | Förlorade |
|---|---|---|
| Stort jaktskepp | 36 561 | −2 095 |
| Kryssare | 7 847 | −105 |
| Slagskepp | 5 796 | −9 |
| Bombare | 4 243 | 0 |
| Flaggskepp | 3 065 | 0 |
| Jagare | 3 781 | 0 |
| Reaper | 2 792 | 0 |
2 flottor
Omrak [PgP-O] förstörd
Vapen 100 % · Sköld 100 % · Pansar 130 %
unknowns1985 [Ocean]
Vapen 150 % · Sköld 150 % · Pansar 150 %
| Typ | Före | Efter | Förlorade |
|---|---|---|---|
| Stort jaktskepp | 36 561 | 34 466 | −2 095 |
| Kryssare | 7 847 | 7 742 | −105 |
| Slagskepp | 5 796 | 5 787 | −9 |
| Jagare | 3 781 | 3 781 | 0 |
| Bombare | 4 243 | 4 243 | 0 |
| Flaggskepp | 3 065 | 3 065 | 0 |
| Reaper | 2 792 | 2 792 | 0 |
Huvudkommentar