MaRvE vs. Xabi
Resultat
Anfallaren vann striden.
Anfallare
MaRvE
- Totalt resultat
- +6 509 842
5 730 000 enheter förlorade
Försvarare
Xabi
- Totalt resultat
- −227 715 842
215 476 000 enheter förlorade
- Förstörda enheter
- 221 206 000
- Byte
- 12 239 842
- Vrakfält
- 176 964 800
- Rundor
- 3
Detaljer
| Anfallare | Försvarare | |
|---|---|---|
| Metall | +2 009 947 | −89 143 947 |
| Kristall | +1 409 947 | −100 529 947 |
| Deuterium | +3 089 948 | −38 041 948 |
| Totalt | +6 509 842 | −227 715 842 |
| Hederspoäng | −31 369 | +1 208 |
| Anfallare | Försvarare | |
|---|---|---|
| Stridsförluster | −5 730 000 | −215 476 000 |
| Byte | +12 239 842 | −12 239 842 |
| Totalt resultat | +6 509 842 | −227 715 842 |
| Metall | Kristall | Deuterium | Totalt | |
|---|---|---|---|---|
| Byte (50 %) | 4 079 947 | 4 079 947 | 4 079 948 | 12 239 842 |
| Vrakfält | 69 707 200 | 79 296 000 | 27 961 600 | 176 964 800 |
Flottor
Anfallare · MaRvE
Vapen 140 % · Sköld 130 % · Pansar 160 %
| Typ | Före | Efter |
|---|---|---|
| Slagskepp | 1 031 | 1 029 |
| Jagare | 9 665 | 9 599 |
Försvarare · Xabi förstörd
Vapen 120 % · Sköld 120 % · Pansar 130 %
| Typ | Före | Efter |
|---|---|---|
| Litet transportskepp | 36 | 0 |
| Stort transportskepp | 112 | 0 |
| Litet jaktskepp | 54 | 0 |
| Stort jaktskepp | 81 | 0 |
| Kryssare | 141 | 0 |
| Slagskepp | 250 | 0 |
| Återvinnare | 19 | 0 |
| Spionsond | 122 | 0 |
| Dödsstjärna | 1 | 0 |
| Jagare | 2 118 | 0 |
| Pathfinder | 109 | 0 |