Iron vs. waffi
Resultat
Anfallaren vann striden.
Anfallare
Iron
- Totalt resultat
- +310 601 715
11 782 000 enheter förlorade
Försvarare
waffi
- Totalt resultat
- −397 619 415
278 290 000 enheter förlorade
Totalt resultat inklusive 2 follow-ups · 4 återvinningsrapporter
- Förstörda enheter
- 290 072 000
- Byte
- 35 555 740
- Vrakfält
- 203 050 400
- Månchans
- 21 %
- Rundor
- 6
Detaljer
| Anfallare | Försvarare | |
|---|---|---|
| Metall | +185 307 193 | −232 917 793 |
| Kristall | +106 310 851 | −141 097 651 |
| Deuterium | +18 983 671 | −23 603 971 |
| Totalt | +310 601 715 | −397 619 415 |
| Hederspoäng | +27 603 | +2 312 |
| Anfallare | Försvarare | |
|---|---|---|
| Stridsförluster | −11 782 000 | −278 290 000 |
| Byte | +35 555 740 | −35 555 740 |
| 2 follow-ups | +83 772 675 | −83 773 675 |
| 4 återvinningsrapporter | +203 055 300 | |
| Totalt resultat | +310 601 715 | −397 619 415 |
| Metall | Kristall | Deuterium | Totalt | |
|---|---|---|---|---|
| Byte (75 %) | 14 364 343 | 14 364 344 | 6 827 053 | 35 555 740 |
| Vrakfält | 111 091 400 | 81 178 300 | 10 780 700 | 203 050 400 |
| Återvunnet | 111 091 400 | 81 183 200 | 10 780 700 | 203 055 300 |
| Anfallare | Försvarare | |
|---|---|---|
| Follow-up 1 | +55 849 742 | −55 850 742 |
| Follow-up 2 | +27 922 933 | −27 922 933 |
| Metall | Kristall | Deuterium | Totalt | |
|---|---|---|---|---|
| Återvinningsrapport 1 | 33 078 150 | 33 078 150 | 10 780 700 | 76 937 000 |
| Återvinningsrapport 2 | 21 075 000 | 21 075 000 | 0 | 42 150 000 |
| Återvinningsrapport 3 | 9 975 000 | 9 975 000 | 0 | 19 950 000 |
| Återvinningsrapport 4 | 46 963 250 | 17 055 050 | 0 | 64 018 300 |
Flottor
Anfallare · Iron
| Typ | Före | Förlorade |
|---|---|---|
| Stort jaktskepp | 3 914 | −935 |
| Kryssare | 4 621 | −55 |
| Slagskepp | 1 242 | 0 |
| Jagare | 1 130 | 0 |
| Pathfinder | 1 813 | −27 |
5 flottor
Iron · flotta 1
Vapen 130 % · Sköld 120 % · Pansar 140 %
| Typ | Före | Efter | Förlorade |
|---|---|---|---|
| Jagare | 1 130 | 1 130 | 0 |
Iron · flotta 2
Vapen 130 % · Sköld 120 % · Pansar 140 %
| Typ | Före | Efter | Förlorade |
|---|---|---|---|
| Slagskepp | 1 242 | 1 242 | 0 |
Iron · flotta 3
Vapen 130 % · Sköld 120 % · Pansar 140 %
| Typ | Före | Efter | Förlorade |
|---|---|---|---|
| Kryssare | 4 621 | 4 566 | −55 |
Iron · flotta 4
Vapen 130 % · Sköld 120 % · Pansar 140 %
| Typ | Före | Efter | Förlorade |
|---|---|---|---|
| Pathfinder | 1 813 | 1 786 | −27 |
Iron · flotta 5
Vapen 130 % · Sköld 120 % · Pansar 140 %
| Typ | Före | Efter | Förlorade |
|---|---|---|---|
| Stort jaktskepp | 3 914 | 2 979 | −935 |
Försvarare · waffi förstörd
Vapen 0 % · Sköld 50 % · Pansar 120 %
| Typ | Före | Förlorade |
|---|---|---|
| Litet transportskepp | 3 338 | −3 338 |
| Stort transportskepp | 5 483 | −5 483 |
| Litet jaktskepp | 9 516 | −9 516 |
| Stort jaktskepp | 1 912 | −1 912 |
| Kryssare | 1 744 | −1 744 |
| Slagskepp | 424 | −424 |
| Spionsond | 13 903 | −13 903 |
| Bombare | 154 | −154 |
| Jagare | 83 | −83 |
| Pathfinder | 1 004 | −1 004 |
Huvudkommentar