Neelix vs. Maverick
Resultat
Anfallaren vann striden.
Anfallare
Neelix
- Totalt resultat
- −3 532 960
10 174 000 enheter förlorade
Försvarare
Maverick
- Totalt resultat
- −19 491 040
15 571 000 enheter förlorade
- Förstörda enheter
- 25 745 000
- Byte
- 6 641 040
- Vrakfält
- 12 041 700
- Rundor
- 6
Detaljer
| Anfallare | Försvarare | |
|---|---|---|
| Metall | −2 150 320 | −9 650 180 |
| Kristall | −1 810 320 | −6 528 180 |
| Deuterium | +427 680 | −3 312 680 |
| Totalt | −3 532 960 | −19 491 040 |
| Hederspoäng | +2 139 | +1 934 |
| Anfallare | Försvarare | |
|---|---|---|
| Stridsförluster | −10 174 000 | −15 571 000 |
| Byte | +6 641 040 | −6 641 040 |
| Reparerat försvar | +2 721 000 | |
| Totalt resultat | −3 532 960 | −19 491 040 |
| Metall | Kristall | Deuterium | Totalt | |
|---|---|---|---|---|
| Byte (100 %) | 2 213 680 | 2 213 680 | 2 213 680 | 6 641 040 |
| Vrakfält | 7 055 450 | 4 986 250 | 12 041 700 |
Flottor
Anfallare · Neelix
Vapen 140 % · Sköld 110 % · Pansar 160 %
| Typ | Före | Förlorade |
|---|---|---|
| Litet transportskepp | 186 | −128 |
| Kryssare | 471 | −129 |
| Pathfinder | 609 | −191 |
Försvarare · Maverick förstörd
Vapen 130 % · Sköld 130 % · Pansar 150 %
| Typ | Före | Förlorade |
|---|---|---|
| Stort transportskepp | 137 | −137 |
| Litet jaktskepp | 3 | −3 |
| Stort jaktskepp | 15 | −15 |
| Kryssare | 31 | −31 |
| Slagskepp | 65 | −65 |
| Återvinnare | 22 | −22 |
| Spionsond | 2 | −2 |
| Bombare | 32 | −32 |
| Flaggskepp | 1 | −1 |
| Jagare | 16 | −16 |
| Reaper | 1 | −1 |
| Pathfinder | 29 | −29 |
| Raketramp | 912 | −912 |
| Litet lasertorn | 188 | −188 |
| Stort lasertorn | 31 | −31 |
| Gausskanon | 8 | −8 |
| Jonkanon | 35 | −35 |
| Liten sköldkupol | 1 | −1 |
| Stor sköldkupol | 1 | −1 |
839 Raketramp, 175 Litet lasertorn, 29 Stort lasertorn, 32 Jonkanon, 5 Gausskanon, 1 Liten sköldkupol kunde lagas.