Stannis vs. Marshal Pavo
Resultat
Anfallaren vann striden.
Anfallare
Stannis
- Totalt resultat
- +14 580 580
0 enheter förlorade
Försvarare
Marshal Pavo
- Totalt resultat
- −14 606 580
84 000 enheter förlorade
- Förstörda enheter
- 84 000
- Byte
- 14 580 580
- Vrakfält
- 0
- Rundor
- 1
Detaljer
| Anfallare | Försvarare | |
|---|---|---|
| Metall | +11 396 641 | −11 422 641 |
| Kristall | +1 528 792 | −1 528 792 |
| Deuterium | +1 655 147 | −1 655 147 |
| Totalt | +14 580 580 | −14 606 580 |
| Hederspoäng | −9 | 0 |
| Anfallare | Försvarare | |
|---|---|---|
| Stridsförluster | 0 | −84 000 |
| Byte | +14 580 580 | −14 580 580 |
| Reparerat försvar | +58 000 | |
| Totalt resultat | +14 580 580 | −14 606 580 |
| Metall | Kristall | Deuterium | Totalt | |
|---|---|---|---|---|
| Byte (50 %) | 11 396 641 | 1 528 792 | 1 655 147 | 14 580 580 |
| Vrakfält | 0 | 0 | 0 |
Flottor
Anfallare · Stannis
Vapen 190 % · Sköld 190 % · Pansar 180 %
| Typ | Före | Förlorade |
|---|---|---|
| Pathfinder | 1 000 | 0 |
Försvarare · Marshal Pavo förstörd
Vapen 180 % · Sköld 170 % · Pansar 190 %
| Typ | Före | Förlorade |
|---|---|---|
| Raketramp | 42 | −42 |
29 Raketramp kunde lagas.
Rundan i detalj
Runda 1 av 1
| Anfallare | Försvarare | |
|---|---|---|
| Skott | 1 000 | 42 |
| Eldkraft | 580 000 | 9 408 |
| Absorberat av sköldar | 9 408 | 2 268 |
Anfallare
Stannis
| Typ | Enheter | Förlorade |
|---|---|---|
| Pathfinder | 1 000 | 0 |
Försvarare
Marshal Pavo förstörd
| Typ | Enheter | Förlorade |
|---|---|---|
| Raketramp | 0 | −42 |