Stannis vs. Heavy Metal
Resultat
Anfallaren vann striden.
Anfallare
Stannis
- Totalt resultat
- +49 204 975
0 enheter förlorade
Försvarare
Heavy Metal
- Totalt resultat
- −50 090 975
3 056 000 enheter förlorade
- Förstörda enheter
- 3 056 000
- Byte
- 49 204 975
- Vrakfält
- 0
- Rundor
- 2
Detaljer
| Anfallare | Försvarare | |
|---|---|---|
| Metall | +12 750 000 | −13 636 000 |
| Kristall | +21 805 469 | −21 805 469 |
| Deuterium | +14 649 506 | −14 649 506 |
| Totalt | +49 204 975 | −50 090 975 |
| Hederspoäng | −225 | 0 |
| Anfallare | Försvarare | |
|---|---|---|
| Stridsförluster | 0 | −3 056 000 |
| Byte | +49 204 975 | −49 204 975 |
| Reparerat försvar | +2 170 000 | |
| Totalt resultat | +49 204 975 | −50 090 975 |
| Metall | Kristall | Deuterium | Totalt | |
|---|---|---|---|---|
| Byte (50 %) | 12 750 000 | 21 805 469 | 14 649 506 | 49 204 975 |
| Vrakfält | 0 | 0 | 0 |
Flottor
Anfallare · Stannis
Vapen 190 % · Sköld 190 % · Pansar 180 %
| Typ | Före | Förlorade |
|---|---|---|
| Pathfinder | 3 000 | 0 |
Försvarare · Heavy Metal förstörd
Vapen 160 % · Sköld 160 % · Pansar 180 %
| Typ | Före | Förlorade |
|---|---|---|
| Raketramp | 1 528 | −1 528 |
1 085 Raketramp kunde lagas.
Alla 2 rundor i detalj
Runda 1 av 2
| Anfallare | Försvarare | |
|---|---|---|
| Skott | 3 000 | 1 528 |
| Eldkraft | 1 740 000 | 317 824 |
| Absorberat av sköldar | 271 996 | 68 120 |
Anfallare
Stannis
| Typ | Enheter | Förlorade |
|---|---|---|
| Pathfinder | 3 000 | 0 |
Försvarare
Heavy Metal
| Typ | Enheter | Förlorade |
|---|---|---|
| Raketramp | 239 | −1 289 |
Runda 2 av 2
| Anfallare | Försvarare | |
|---|---|---|
| Skott | 3 000 | 239 |
| Eldkraft | 1 740 000 | 49 712 |
| Absorberat av sköldar | 48 100 | 12 428 |
Anfallare
Stannis
| Typ | Enheter | Förlorade |
|---|---|---|
| Pathfinder | 3 000 | 0 |
Försvarare
Heavy Metal förstörd
| Typ | Enheter | Förlorade |
|---|---|---|
| Raketramp | 0 | −1 528 |