gesehen - gestartet - geschrottet
Resultat
Anfallaren vann striden.
Anfallare
[S1L3NC3] Oldschool
- Totalt resultat
- +1 754 496 908
629 815 000 enheter förlorade
Försvarare
[HELL] Pr0z
- Totalt resultat
- −2 594 256 908
2 455 827 000 enheter förlorade
Totalt resultat inklusive 1 återvinningsrapport
- Förstörda enheter
- 3 085 642 000
- Byte
- 138 429 908
- Vrakfält
- 2 245 876 000
- Rundor
- 5
Detaljer
| Anfallare | Försvarare | |
|---|---|---|
| Metall | +925 132 401 | −1 256 497 401 |
| Kristall | +852 108 716 | −1 082 206 716 |
| Deuterium | −22 744 209 | −255 552 791 |
| Totalt | +1 754 496 908 | −2 594 256 908 |
| Hederspoäng | +243 723 | +83 040 |
| Anfallare | Försvarare | |
|---|---|---|
| Stridsförluster | −629 815 000 | −2 455 827 000 |
| Byte | +138 429 908 | −138 429 908 |
| 1 återvinningsrapport | +2 245 882 000 | |
| Totalt resultat | +1 754 496 908 | −2 594 256 908 |
| Metall | Kristall | Deuterium | Totalt | |
|---|---|---|---|---|
| Byte (75 %) | 24 662 401 | 99 556 716 | 14 210 791 | 138 429 908 |
| Vrakfält | 1 325 460 000 | 920 416 000 | 2 245 876 000 | |
| Återvunnet | 1 325 460 000 | 920 422 000 | 2 245 882 000 |
| Metall | Kristall | Deuterium | Totalt | |
|---|---|---|---|---|
| Återvinningsrapport 1 | 1 325 460 000 | 920 422 000 | 2 245 882 000 |
Flottor
Anfallare · [S1L3NC3] Oldschool
Vapen 170 % · Sköld 170 % · Pansar 170 %
| Typ | Före | Förlorade |
|---|---|---|
| Kryssare | 49 486 | −13 010 |
| Slagskepp | 47 022 | −3 176 |
| Jagare | 16 701 | −729 |
Försvarare · [HELL] Pr0z förstörd
Vapen 160 % · Sköld 150 % · Pansar 150 %
| Typ | Före | Förlorade |
|---|---|---|
| Litet transportskepp | 26 358 | −26 358 |
| Stort transportskepp | 7 888 | −7 888 |
| Litet jaktskepp | 48 970 | −48 970 |
| Stort jaktskepp | 18 750 | −18 750 |
| Kryssare | 5 945 | −5 945 |
| Slagskepp | 4 159 | −4 159 |
| Koloniskepp | 4 | −4 |
| Återvinnare | 2 593 | −2 593 |
| Spionsond | 125 498 | −125 498 |
| Bombare | 2 946 | −2 946 |
| Flaggskepp | 1 892 | −1 892 |
| Dödsstjärna | 3 | −3 |
| Jagare | 2 976 | −2 976 |
| Reaper | 1 096 | −1 096 |
| Pathfinder | 10 262 | −10 262 |
Huvudkommentar
dann lieber so und mehr Verluste in kauf nehmen.. In G1 gab es dann noch mal 45 mio ... unterm Strich- alles gut