[UE30] Urmelbaer vs. [ESC] umi
Resultat
Anfallaren vann striden.
Anfallare
[UE30] Urmelbaer
- Totalt resultat
- +33 395 567
10 987 000 enheter förlorade
Försvarare
[ESC] umi
- Totalt resultat
- −160 783 068
159 324 000 enheter förlorade
Totalt resultat inklusive 2 återvinningsrapporter
- Förstörda enheter
- 170 311 000
- Byte
- 1 459 068
- Vrakfält
- 59 783 501
- Rundor
- 4
Detaljer
| Anfallare | Försvarare | |
|---|---|---|
| Metall | +19 140 525 | −88 106 352 |
| Kristall | +15 841 595 | −56 434 269 |
| Deuterium | −1 586 553 | −16 242 447 |
| Totalt | +33 395 567 | −160 783 068 |
| Hederspoäng | +21 184 | +2 171 |
| Anfallare | Försvarare | |
|---|---|---|
| Stridsförluster | −10 987 000 | −159 324 000 |
| Byte | +1 459 068 | −1 459 068 |
| 2 återvinningsrapporter | +42 923 499 | |
| Totalt resultat | +33 395 567 | −160 783 068 |
| Metall | Kristall | Deuterium | Totalt | |
|---|---|---|---|---|
| Byte (100 %) | 792 352 | 447 269 | 219 447 | 1 459 068 |
| Vrakfält | 36 126 827 | 23 656 674 | 59 783 501 | |
| Återvunnet | 23 178 173 | 19 745 326 | 42 923 499 |
| Metall | Kristall | Deuterium | Totalt | |
|---|---|---|---|---|
| Återvinningsrapport 1 | 9 945 173 | 6 512 326 | 16 457 499 | |
| Återvinningsrapport 2 | 13 233 000 | 13 233 000 | 26 466 000 |
Flottor
Anfallare · [UE30] Urmelbaer
| Typ | Före | Förlorade |
|---|---|---|
| Kryssare | 26 | −3 |
| Slagskepp | 42 | 0 |
| Bombare | 2 224 | −36 |
| Flaggskepp | 517 | −6 |
| Jagare | 2 522 | −70 |
| Reaper | 1 141 | −6 |
5 flottor
Urmelbaer [UE30] · flotta 1
Vapen 180 % · Sköld 180 % · Pansar 170 %
| Typ | Före | Efter | Förlorade |
|---|---|---|---|
| Bombare | 2 224 | 2 188 | −36 |
| Flaggskepp | 517 | 511 | −6 |
Urmelbaer [UE30] · flotta 2
Vapen 180 % · Sköld 180 % · Pansar 170 %
| Typ | Före | Efter | Förlorade |
|---|---|---|---|
| Reaper | 1 141 | 1 135 | −6 |
Urmelbaer [UE30] · flotta 3
Vapen 180 % · Sköld 180 % · Pansar 170 %
| Typ | Före | Efter | Förlorade |
|---|---|---|---|
| Jagare | 2 522 | 2 452 | −70 |
Urmelbaer [UE30] · flotta 4
Vapen 180 % · Sköld 180 % · Pansar 170 %
| Typ | Före | Efter | Förlorade |
|---|---|---|---|
| Slagskepp | 42 | 42 | 0 |
Urmelbaer [UE30] · flotta 5
Vapen 180 % · Sköld 180 % · Pansar 170 %
| Typ | Före | Efter | Förlorade |
|---|---|---|---|
| Kryssare | 26 | 23 | −3 |
Försvarare · [ESC] umi förstörd
Vapen 160 % · Sköld 150 % · Pansar 190 %
| Typ | Före | Förlorade |
|---|---|---|
| Litet transportskepp | 1 896 | −1 896 |
| Stort jaktskepp | 1 335 | −1 335 |
| Kryssare | 1 532 | −1 532 |
| Slagskepp | 202 | −202 |
| Återvinnare | 761 | −761 |
| Bombare | 84 | −84 |
| Flaggskepp | 80 | −80 |
| Dödsstjärna | 1 | −1 |
| Jagare | 231 | −231 |
| Reaper | 42 | −42 |
| Pathfinder | 459 | −459 |
Kommentarer
Logga in för att lämna en kommentar. Logga in
Inga kommentarer än – skriv den första.