Maultasche vs. Oggynal
Resultat
Anfallaren vann striden.
Anfallare
Maultasche
- Totalt resultat
- +249 567 000
0 enheter förlorade
Försvarare
Oggynal
- Totalt resultat
- −253 143 000
12 336 000 enheter förlorade
- Förstörda enheter
- 12 336 000
- Byte
- 249 567 000
- Vrakfält
- 0
- Rundor
- 2
Detaljer
| Anfallare | Försvarare | |
|---|---|---|
| Metall | +83 189 000 | −85 871 000 |
| Kristall | +83 189 000 | −84 083 000 |
| Deuterium | +83 189 000 | −83 189 000 |
| Totalt | +249 567 000 | −253 143 000 |
| Hederspoäng | −790 | 0 |
| Anfallare | Försvarare | |
|---|---|---|
| Stridsförluster | 0 | −12 336 000 |
| Byte | +249 567 000 | −249 567 000 |
| Reparerat försvar | +8 760 000 | |
| Totalt resultat | +249 567 000 | −253 143 000 |
| Metall | Kristall | Deuterium | Totalt | |
|---|---|---|---|---|
| Byte (50 %) | 83 189 000 | 83 189 000 | 83 189 000 | 249 567 000 |
| Vrakfält | 0 | 0 | 0 |
Flottor
Anfallare · Maultasche
| Typ | Före | Förlorade |
|---|---|---|
| Jagare | 1 000 | 0 |
| Pathfinder | 12 731 | 0 |
Försvarare · Oggynal förstörd
| Typ | Före | Förlorade |
|---|---|---|
| Stort lasertorn | 1 542 | −1 542 |
1 095 Stort lasertorn kunde lagas.
Alla 2 rundor i detalj
Runda 1 av 2
| Anfallare | Försvarare | |
|---|---|---|
| Skott | 13 731 | 1 542 |
| Eldkraft | 10 063 220 | 1 040 850 |
| Absorberat av sköldar | 497 065 | 400 920 |
Anfallare
Maultasche
| Typ | Enheter | Förlorade |
|---|---|---|
| Jagare | 1 000 | 0 |
| Pathfinder | 12 731 | 0 |
Försvarare
Oggynal
| Typ | Enheter | Förlorade |
|---|---|---|
| Stort lasertorn | 9 | −1 533 |
Runda 2 av 2
| Anfallare | Försvarare | |
|---|---|---|
| Skott | 13 731 | 9 |
| Eldkraft | 10 063 220 | 6 075 |
| Absorberat av sköldar | 3 155 | 2 340 |
Anfallare
Maultasche
| Typ | Enheter | Förlorade |
|---|---|---|
| Jagare | 1 000 | 0 |
| Pathfinder | 12 731 | 0 |
Försvarare
Oggynal förstörd
| Typ | Enheter | Förlorade |
|---|---|---|
| Stort lasertorn | 0 | −1 542 |