Cr4sher vs. GANTZ
Resultat
Anfallaren vann striden.
Anfallare
Cr4sher
- Totalt resultat
- +23 814 895
1 148 000 enheter förlorade
Försvarare
GANTZ
- Totalt resultat
- −28 581 895
16 484 000 enheter förlorade
- Förstörda enheter
- 17 632 000
- Byte
- 24 962 895
- Vrakfält
- 574 000
- Rundor
- 2
Detaljer
| Anfallare | Försvarare | |
|---|---|---|
| Metall | +1 785 686 | −5 307 686 |
| Kristall | +5 909 405 | −6 900 405 |
| Deuterium | +16 119 804 | −16 373 804 |
| Totalt | +23 814 895 | −28 581 895 |
| Hederspoäng | −799 | +254 |
| Anfallare | Försvarare | |
|---|---|---|
| Stridsförluster | −1 148 000 | −16 484 000 |
| Byte | +24 962 895 | −24 962 895 |
| Reparerat försvar | +12 865 000 | |
| Totalt resultat | +23 814 895 | −28 581 895 |
| Metall | Kristall | Deuterium | Totalt | |
|---|---|---|---|---|
| Byte (50 %) | 2 613 686 | 6 229 405 | 16 119 804 | 24 962 895 |
| Vrakfält | 414 000 | 160 000 | 574 000 |
Flottor
Anfallare · Cr4sher
Vapen 190 % · Sköld 190 % · Pansar 190 %
| Typ | Före | Förlorade |
|---|---|---|
| Litet transportskepp | 25 000 | −33 |
| Litet jaktskepp | 150 000 | −254 |
| Jagare | 1 000 | 0 |
Försvarare · GANTZ förstörd
Vapen 190 % · Sköld 180 % · Pansar 180 %
| Typ | Före | Förlorade |
|---|---|---|
| Raketramp | 3 943 | −3 943 |
| Litet lasertorn | 350 | −350 |
| Stort lasertorn | 275 | −275 |
| Gausskanon | 34 | −34 |
| Plasmakanon | 34 | −34 |
| Liten sköldkupol | 1 | −1 |
3 115 Raketramp, 238 Litet lasertorn, 220 Stort lasertorn, 27 Gausskanon, 26 Plasmakanon, 1 Liten sköldkupol kunde lagas.