Klaut Horsted vs. Nico-Laus
Resultat
Anfallaren vann striden.
Anfallare
Klaut Horsted
- Totalt resultat
- +14 320 711
5 684 000 enheter förlorade
Försvarare
Nico-Laus
- Totalt resultat
- −73 989 711
158 902 000 enheter förlorade
- Förstörda enheter
- 164 586 000
- Byte
- 20 004 711
- Vrakfält
- 18 184 125
- Rundor
- 3
Detaljer
| Anfallare | Försvarare | |
|---|---|---|
| Metall | +12 802 925 | −65 152 925 |
| Kristall | −1 334 913 | −3 661 087 |
| Deuterium | +2 852 699 | −5 175 699 |
| Totalt | +14 320 711 | −73 989 711 |
| Hederspoäng | −9 100 | +1 200 |
| Anfallare | Försvarare | |
|---|---|---|
| Stridsförluster | −5 684 000 | −158 902 000 |
| Byte | +20 004 711 | −20 004 711 |
| Reparerat försvar | +104 917 000 | |
| Totalt resultat | +14 320 711 | −73 989 711 |
| Metall | Kristall | Deuterium | Totalt | |
|---|---|---|---|---|
| Byte (50 %) | 14 724 925 | 1 100 087 | 4 179 699 | 20 004 711 |
| Vrakfält | 16 258 950 | 1 925 175 | 18 184 125 |
Flottor
Anfallare · Klaut Horsted
| Typ | Före | Förlorade |
|---|---|---|
| Bombare | 4 000 | −17 |
| Flaggskepp | 3 212 | 0 |
| Reaper | 2 560 | 0 |
| Pathfinder | 10 000 | −134 |
2 flottor
Klaut Horsted · flotta 1
Vapen 180 % · Sköld 180 % · Pansar 180 %
| Typ | Före | Efter | Förlorade |
|---|---|---|---|
| Bombare | 4 000 | 3 983 | −17 |
| Flaggskepp | 3 212 | 3 212 | 0 |
| Reaper | 2 560 | 2 560 | 0 |
Klaut Horsted · flotta 2
Vapen 180 % · Sköld 180 % · Pansar 180 %
| Typ | Före | Efter | Förlorade |
|---|---|---|---|
| Pathfinder | 10 000 | 9 866 | −134 |
Försvarare · Nico-Laus förstörd
Vapen 170 % · Sköld 160 % · Pansar 180 %
| Typ | Före | Förlorade |
|---|---|---|
| Raketramp | 71 000 | −71 000 |
| Litet lasertorn | 102 | −102 |
| Stort lasertorn | 52 | −52 |
| Gausskanon | 8 | −8 |
| Jonkanon | 422 | −422 |
| Plasmakanon | 97 | −97 |
46 860 Raketramp, 66 Litet lasertorn, 33 Stort lasertorn, 5 Gausskanon, 287 Jonkanon, 64 Plasmakanon kunde lagas.