Gnudalf vs. HMBrecher
Resultat
Anfallaren vann striden.
Anfallare
Gnudalf
- Totalt resultat
- +931 891
0 enheter förlorade
Försvarare
HMBrecher
- Totalt resultat
- −4 909 891
3 978 000 enheter förlorade
- Förstörda enheter
- 3 978 000
- Byte
- 931 891
- Vrakfält
- 1 989 000
- Rundor
- 1
Detaljer
| Anfallare | Försvarare | |
|---|---|---|
| Metall | +546 795 | −2 756 795 |
| Kristall | +47 229 | −1 373 229 |
| Deuterium | +337 867 | −779 867 |
| Totalt | +931 891 | −4 909 891 |
| Hederspoäng | 0 | 0 |
| Anfallare | Försvarare | |
|---|---|---|
| Stridsförluster | 0 | −3 978 000 |
| Byte | +931 891 | −931 891 |
| Totalt resultat | +931 891 | −4 909 891 |
| Metall | Kristall | Deuterium | Totalt | |
|---|---|---|---|---|
| Byte (50 %) | 546 795 | 47 229 | 337 867 | 931 891 |
| Vrakfält | 1 105 000 | 663 000 | 221 000 | 1 989 000 |
Flottor
Anfallare · Gnudalf
Vapen 150 % · Sköld 140 % · Pansar 150 %
| Typ | Före | Förlorade |
|---|---|---|
| Litet jaktskepp | 13 410 | 0 |
| Stort jaktskepp | 3 315 | 0 |
| Kryssare | 844 | 0 |
| Slagskepp | 692 | 0 |
| Jagare | 749 | 0 |
| Pathfinder | 536 | 0 |
Försvarare · HMBrecher förstörd
Vapen 160 % · Sköld 130 % · Pansar 170 %
| Typ | Före | Förlorade |
|---|---|---|
| Återvinnare | 221 | −221 |
Rundan i detalj
Runda 1 av 1
| Anfallare | Försvarare | |
|---|---|---|
| Skott | 19 546 | 221 |
| Eldkraft | 7 087 223 | 442 |
| Absorberat av sköldar | 442 | 5 083 |
Anfallare
Gnudalf
| Typ | Enheter | Förlorade |
|---|---|---|
| Litet jaktskepp | 13 410 | 0 |
| Stort jaktskepp | 3 315 | 0 |
| Kryssare | 844 | 0 |
| Slagskepp | 692 | 0 |
| Jagare | 749 | 0 |
| Pathfinder | 536 | 0 |
Försvarare
HMBrecher förstörd
| Typ | Enheter | Förlorade |
|---|---|---|
| Återvinnare | 0 | −221 |