Anfallaren vann striden.
Notausgang
6 120 000 enheter förlorade
Hinsch
1 267 543 000 enheter förlorade
Totalt resultat inklusive 1 återvinningsrapport
| Anfallare | Försvarare | |
|---|---|---|
| Metall | +330 847 500 | −663 855 000 |
| Kristall | +254 028 500 | −510 937 000 |
| Deuterium | +45 835 500 | −92 751 000 |
| Totalt | +630 711 500 | −1 267 543 000 |
| Hederspoäng | −112 470 | +1 282 |
| Anfallare | Försvarare | |
|---|---|---|
| Stridsförluster | −6 120 000 | −1 267 543 000 |
| 1 återvinningsrapport | +636 831 500 | |
| Totalt resultat | +630 711 500 | −1 267 543 000 |
| Metall | Kristall | Deuterium | Totalt | |
|---|---|---|---|---|
| Byte (50 %) | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Vrakfält | 333 007 500 | 256 908 500 | 46 915 500 | 636 831 500 |
| Återvunnet | 333 007 500 | 256 908 500 | 46 915 500 | 636 831 500 |
| Metall | Kristall | Deuterium | Totalt | |
|---|---|---|---|---|
| Återvinningsrapport 1 | 333 007 500 | 256 908 500 | 46 915 500 | 636 831 500 |
| Typ | Före | Förlorade |
|---|---|---|
| Spionsond | 2 | 0 |
| Jagare | 117 533 | −72 |
Vapen 190 % · Sköld 190 % · Pansar 200 %
| Typ | Före | Efter | Förlorade |
|---|---|---|---|
| Jagare | 117 533 | 117 461 | −72 |
Vapen 190 % · Sköld 190 % · Pansar 200 %
| Typ | Före | Efter | Förlorade |
|---|---|---|---|
| Spionsond | 1 | 1 | 0 |
Vapen 190 % · Sköld 190 % · Pansar 200 %
| Typ | Före | Efter | Förlorade |
|---|---|---|---|
| Spionsond | 1 | 1 | 0 |
Vapen 140 % · Sköld 140 % · Pansar 150 %
| Typ | Före | Förlorade |
|---|---|---|
| Litet transportskepp | 9 598 | −9 598 |
| Stort transportskepp | 20 898 | −20 898 |
| Litet jaktskepp | 24 628 | −24 628 |
| Stort jaktskepp | 7 185 | −7 185 |
| Kryssare | 1 470 | −1 470 |
| Slagskepp | 2 923 | −2 923 |
| Återvinnare | 3 312 | −3 312 |
| Spionsond | 36 498 | −36 498 |
| Bombare | 935 | −935 |
| Flaggskepp | 212 | −212 |
| Dödsstjärna | 1 | −1 |
| Jagare | 2 738 | −2 738 |
| Reaper | 580 | −580 |
| Pathfinder | 1 539 | −1 539 |
Huvudkommentar