swiss vs. raul
Resultat
Anfallaren vann striden.
Anfallare
swiss
- Totalt resultat
- +15 409 437
24 000 enheter förlorade
Försvarare
raul
- Totalt resultat
- −15 677 437
784 000 enheter förlorade
- Förstörda enheter
- 808 000
- Byte
- 15 433 437
- Vrakfält
- 12 000
- Rundor
- 2
Detaljer
| Anfallare | Försvarare | |
|---|---|---|
| Metall | +5 472 435 | −5 728 435 |
| Kristall | +8 422 950 | −8 434 950 |
| Deuterium | +1 514 052 | −1 514 052 |
| Totalt | +15 409 437 | −15 677 437 |
| Hederspoäng | +70 | 0 |
| Anfallare | Försvarare | |
|---|---|---|
| Stridsförluster | −24 000 | −784 000 |
| Byte | +15 433 437 | −15 433 437 |
| Reparerat försvar | +540 000 | |
| Totalt resultat | +15 409 437 | −15 677 437 |
| Metall | Kristall | Deuterium | Totalt | |
|---|---|---|---|---|
| Byte (75 %) | 5 484 435 | 8 434 950 | 1 514 052 | 15 433 437 |
| Vrakfält | 6 000 | 6 000 | 12 000 |
Flottor
Anfallare · swiss
Vapen 160 % · Sköld 160 % · Pansar 160 %
| Typ | Före | Förlorade |
|---|---|---|
| Litet transportskepp | 3 400 | −6 |
| Kryssare | 111 | 0 |
Försvarare · raul förstörd
Vapen 150 % · Sköld 140 % · Pansar 170 %
| Typ | Före | Förlorade |
|---|---|---|
| Raketramp | 392 | −392 |
270 Raketramp kunde lagas.
Alla 2 rundor i detalj
Runda 1 av 2
| Anfallare | Försvarare | |
|---|---|---|
| Skott | 4 652 | 392 |
| Eldkraft | 1 346 280 | 78 400 |
| Absorberat av sköldar | 10 998 | 19 208 |
Anfallare
swiss
| Typ | Enheter | Förlorade |
|---|---|---|
| Litet transportskepp | 3 394 | −6 |
| Kryssare | 111 | 0 |
Försvarare
raul
| Typ | Enheter | Förlorade |
|---|---|---|
| Raketramp | 17 | −375 |
Runda 2 av 2
| Anfallare | Försvarare | |
|---|---|---|
| Skott | 4 477 | 17 |
| Eldkraft | 1 170 442 | 3 400 |
| Absorberat av sköldar | 546 | 833 |
Anfallare
swiss
| Typ | Enheter | Förlorade |
|---|---|---|
| Litet transportskepp | 3 394 | −6 |
| Kryssare | 111 | 0 |
Försvarare
raul förstörd
| Typ | Enheter | Förlorade |
|---|---|---|
| Raketramp | 0 | −392 |