[Ue30] Brutos vs. [Looney] pfeilhax, [Looney] EviL
Resultat
Försvararen vann striden.
Anfallare
[Ue30] Brutos
- Totalt resultat
- −296 104 000
296 104 000 enheter förlorade
Försvarare
[Looney] pfeilhax, [Looney] EviL
- Totalt resultat
- +125 403 952
42 038 000 enheter förlorade
Totalt resultat inklusive 15 återvinningsrapporter
- Förstörda enheter
- 338 142 000
- Byte
- 0
- Vrakfält
- 166 818 803
- Rundor
- 3
Detaljer
| Anfallare | Försvarare | |
|---|---|---|
| Metall | −163 226 000 | +79 009 832 |
| Kristall | −100 423 000 | +48 643 120 |
| Deuterium | −32 455 000 | −2 249 000 |
| Totalt | −296 104 000 | +125 403 952 |
| Hederspoäng | +6 553 | 0 |
| Anfallare | Försvarare | |
|---|---|---|
| Stridsförluster | −296 104 000 | −42 038 000 |
| 15 återvinningsrapporter | +167 441 952 | |
| Totalt resultat | −296 104 000 | +125 403 952 |
| Metall | Kristall | Totalt | |
|---|---|---|---|
| Byte | 0 | 0 | 0 |
| Vrakfält | 103 300 904 | 63 517 899 | 166 818 803 |
| Återvunnet | 103 684 832 | 63 757 120 | 167 441 952 |
| Metall | Kristall | Totalt | |
|---|---|---|---|
| Återvinningsrapport 1 | 28 781 901 | 1 164 099 | 29 946 000 |
| Återvinningsrapport 2 | 3 797 500 | 3 797 500 | 7 595 000 |
| Återvinningsrapport 3 | 14 709 500 | 14 709 500 | 29 419 000 |
| Återvinningsrapport 4 | 3 797 500 | 3 797 500 | 7 595 000 |
| Återvinningsrapport 5 | 7 068 000 | 7 068 000 | 14 136 000 |
| Återvinningsrapport 6 | 7 393 500 | 7 393 500 | 14 787 000 |
| Återvinningsrapport 7 | 3 797 500 | 3 797 500 | 7 595 000 |
| Återvinningsrapport 8 | 7 021 500 | 7 021 500 | 14 043 000 |
| Återvinningsrapport 9 | 7 176 500 | 7 176 500 | 14 353 000 |
| Återvinningsrapport 10 | 3 797 500 | 3 797 500 | 7 595 000 |
| Återvinningsrapport 11 | 3 797 500 | 3 797 500 | 7 595 000 |
| Återvinningsrapport 12 | 383 928 | 236 071 | 619 999 |
| Återvinningsrapport 13 | 0 | 450 | 450 |
| Återvinningsrapport 14 | 7 595 000 | 0 | 7 595 000 |
| Återvinningsrapport 15 | 4 567 503 | 0 | 4 567 503 |
Flottor
Anfallare · [Ue30] Brutos förstörd
Vapen 150 % · Sköld 140 % · Pansar 160 %
| Typ | Före | Förlorade |
|---|---|---|
| Litet jaktskepp | 8 421 | −8 421 |
| Stort jaktskepp | 1 040 | −1 040 |
| Kryssare | 2 921 | −2 921 |
| Slagskepp | 417 | −417 |
| Jagare | 475 | −475 |
| Reaper | 320 | −320 |
| Pathfinder | 1 636 | −1 636 |
Försvarare · 2 spelare
| Typ | Före | Förlorade |
|---|---|---|
| Litet jaktskepp | 9 240 | −3 155 |
| Stort jaktskepp | 172 | −32 |
| Kryssare | 8 682 | −468 |
| Slagskepp | 4 938 | −80 |
| Spionsond | 9 268 | −4 550 |
| Bombare | 681 | −8 |
| Flaggskepp | 1 360 | 0 |
| Jagare | 2 550 | −31 |
| Reaper | 954 | 0 |
| Pathfinder | 1 286 | −91 |
2 flottor
pfeilhax [Looney]
Vapen 120 % · Sköld 130 % · Pansar 140 %
| Typ | Före | Efter | Förlorade |
|---|---|---|---|
| Litet jaktskepp | 9 240 | 6 085 | −3 155 |
| Stort jaktskepp | 172 | 140 | −32 |
| Kryssare | 1 807 | 1 709 | −98 |
| Slagskepp | 1 159 | 1 132 | −27 |
| Spionsond | 9 268 | 4 718 | −4 550 |
| Bombare | 681 | 673 | −8 |
| Jagare | 809 | 796 | −13 |
| Reaper | 40 | 40 | 0 |
| Pathfinder | 1 286 | 1 195 | −91 |
EviL [Looney]
Vapen 160 % · Sköld 160 % · Pansar 170 %
| Typ | Före | Efter | Förlorade |
|---|---|---|---|
| Kryssare | 6 875 | 6 505 | −370 |
| Slagskepp | 3 779 | 3 726 | −53 |
| Jagare | 1 741 | 1 723 | −18 |
| Flaggskepp | 1 360 | 1 360 | 0 |
| Reaper | 914 | 914 | 0 |
Kommentarer
Logga in för att lämna en kommentar. Logga in