Demonheart vs. Spence
Resultat
Anfallaren vann striden.
Anfallare
Demonheart
- Totalt resultat
- +146 344 538
4 000 enheter förlorade
Försvarare
Spence
- Totalt resultat
- −146 756 538
2 564 000 enheter förlorade
- Förstörda enheter
- 2 568 000
- Byte
- 146 348 538
- Vrakfält
- 2 800
- Rundor
- 1
Detaljer
| Anfallare | Försvarare | |
|---|---|---|
| Metall | +109 977 455 | −110 387 455 |
| Kristall | +746 212 | −748 212 |
| Deuterium | +35 620 871 | −35 620 871 |
| Totalt | +146 344 538 | −146 756 538 |
| Hederspoäng | +112 | 0 |
| Anfallare | Försvarare | |
|---|---|---|
| Stridsförluster | −4 000 | −2 564 000 |
| Byte | +146 348 538 | −146 348 538 |
| Reparerat försvar | +2 156 000 | |
| Totalt resultat | +146 344 538 | −146 756 538 |
| Metall | Kristall | Deuterium | Totalt | |
|---|---|---|---|---|
| Byte (100 %) | 109 979 455 | 748 212 | 35 620 871 | 146 348 538 |
| Vrakfält | 1 400 | 1 400 | 2 800 |
Flottor
Anfallare · Demonheart
Vapen 170 % · Sköld 170 % · Pansar 160 %
| Typ | Före | Förlorade |
|---|---|---|
| Litet transportskepp | 50 000 | −1 |
| Kryssare | 10 000 | 0 |
Försvarare · Spence förstörd
Vapen 160 % · Sköld 160 % · Pansar 180 %
| Typ | Före | Förlorade |
|---|---|---|
| Raketramp | 1 272 | −1 272 |
| Liten sköldkupol | 1 | −1 |
1 068 Raketramp, 1 Liten sköldkupol kunde lagas.
Rundan i detalj
Runda 1 av 1
| Anfallare | Försvarare | |
|---|---|---|
| Skott | 148 524 | 1 273 |
| Eldkraft | 107 055 920 | 264 578 |
| Absorberat av sköldar | 56 432 | 72 050 |
Anfallare
Demonheart
| Typ | Enheter | Förlorade |
|---|---|---|
| Litet transportskepp | 49 999 | −1 |
| Kryssare | 10 000 | 0 |
Försvarare
Spence förstörd
| Typ | Enheter | Förlorade |
|---|---|---|
| Raketramp | 0 | −1 272 |
| Liten sköldkupol | 0 | −1 |