Les légionnaires sont fiers
Resultat
Anfallaren vann striden.
Anfallare
[LEG1ON] Simsala, [LEG1ON] Gengar
- Totalt resultat
- +1 059 149 271
722 432 000 enheter förlorade
Försvarare
Puma D Ace
- Totalt resultat
- −2 768 430 771
2 393 284 000 enheter förlorade
Totalt resultat inklusive 5 follow-ups · 5 återvinningsrapporter
- Förstörda enheter
- 3 115 716 000
- Byte
- 283 575 512
- Vrakfält
- 1 296 450 003
- Rundor
- 6
Detaljer
| Anfallare | Försvarare | |
|---|---|---|
| Metall | +669 944 700 | −1 469 039 200 |
| Kristall | +411 852 956 | −1 019 191 956 |
| Deuterium | −22 648 385 | −280 199 615 |
| Totalt | +1 059 149 271 | −2 768 430 771 |
| Hederspoäng | −246 964 | +79 666 |
| Anfallare | Försvarare | |
|---|---|---|
| Stridsförluster | −722 432 000 | −2 393 284 000 |
| Byte | +283 575 512 | −283 575 512 |
| 5 follow-ups | +91 571 259 | −91 571 259 |
| 5 återvinningsrapporter | +1 406 434 500 | |
| Totalt resultat | +1 059 149 271 | −2 768 430 771 |
| Metall | Kristall | Deuterium | Totalt | |
|---|---|---|---|---|
| Byte (75 %) | 194 500 686 | 57 224 282 | 31 850 544 | 283 575 512 |
| Vrakfält | 736 604 822 | 559 845 181 | 1 296 450 003 | |
| Återvunnet | 799 094 500 | 607 340 000 | 1 406 434 500 |
| Anfallare | Försvarare | |
|---|---|---|
| Follow-up 1 | +47 262 585 | −47 262 585 |
| Follow-up 2 | +23 631 293 | −23 631 293 |
| Follow-up 3 | +11 815 646 | −11 815 646 |
| Follow-up 4 | +5 907 824 | −5 907 824 |
| Follow-up 5 | +2 953 911 | −2 953 911 |
| Metall | Kristall | Deuterium | Totalt | |
|---|---|---|---|---|
| Återvinningsrapport 1 | 58 926 112 | 44 785 886 | 103 711 998 | |
| Återvinningsrapport 2 | 222 768 000 | 222 768 000 | 445 536 000 | |
| Återvinningsrapport 3 | 3 563 566 | 2 708 433 | 6 271 999 | |
| Återvinningsrapport 4 | 320 000 000 | 320 000 000 | 640 000 000 | |
| Återvinningsrapport 5 | 193 836 822 | 17 077 681 | 210 914 503 |
Flottor
Anfallare · 2 spelare
| Typ | Före | Förlorade |
|---|---|---|
| Stort transportskepp | 24 816 | −10 082 |
| Litet jaktskepp | 15 030 | −8 750 |
| Stort jaktskepp | 9 443 | −4 233 |
| Kryssare | 21 083 | −5 888 |
| Slagskepp | 1 114 | −161 |
| Flaggskepp | 12 931 | −1 036 |
| Jagare | 6 300 | −760 |
| Reaper | 7 463 | −589 |
| Pathfinder | 6 129 | −1 786 |
4 flottor
Simsala [LEG1ON] · flotta 1
Vapen 180 % · Sköld 170 % · Pansar 200 %
| Typ | Före | Efter | Förlorade |
|---|---|---|---|
| Stort transportskepp | 24 816 | 14 734 | −10 082 |
Simsala [LEG1ON] · flotta 2
Vapen 180 % · Sköld 170 % · Pansar 200 %
| Typ | Före | Efter | Förlorade |
|---|---|---|---|
| Litet jaktskepp | 15 030 | 6 280 | −8 750 |
| Flaggskepp | 756 | 699 | −57 |
Simsala [LEG1ON] · flotta 3
Vapen 180 % · Sköld 170 % · Pansar 200 %
| Typ | Före | Efter | Förlorade |
|---|---|---|---|
| Stort jaktskepp | 9 443 | 5 210 | −4 233 |
| Kryssare | 21 083 | 15 195 | −5 888 |
| Slagskepp | 1 114 | 953 | −161 |
| Jagare | 6 300 | 5 540 | −760 |
| Reaper | 430 | 392 | −38 |
| Pathfinder | 6 129 | 4 343 | −1 786 |
Gengar [LEG1ON]
Vapen 180 % · Sköld 170 % · Pansar 170 %
| Typ | Före | Efter | Förlorade |
|---|---|---|---|
| Flaggskepp | 12 175 | 11 196 | −979 |
| Reaper | 7 033 | 6 482 | −551 |
Försvarare · Puma D Ace förstörd
Vapen 170 % · Sköld 160 % · Pansar 180 %
| Typ | Före | Förlorade |
|---|---|---|
| Litet transportskepp | 25 794 | −25 794 |
| Stort transportskepp | 6 571 | −6 571 |
| Litet jaktskepp | 20 950 | −20 950 |
| Stort jaktskepp | 9 765 | −9 765 |
| Kryssare | 4 346 | −4 346 |
| Slagskepp | 2 864 | −2 864 |
| Återvinnare | 2 250 | −2 250 |
| Spionsond | 56 543 | −56 543 |
| Bombare | 1 469 | −1 469 |
| Flaggskepp | 1 601 | −1 601 |
| Dödsstjärna | 60 | −60 |
| Jagare | 2 934 | −2 934 |
| Reaper | 1 979 | −1 979 |
| Pathfinder | 4 404 | −4 404 |
Huvudkommentar
Hauptverdienst geht an Simsala