Gz!
[FAUST] Maultasche vs. StiefelJimmy
Resultat
Angriberen vandt kampen.
Angriber
[FAUST] Maultasche
- Samlet resultat
- +710.359.170
195.943.000 enheder tabt
Forsvarer
StiefelJimmy
- Samlet resultat
- −1.071.483.170
772.018.000 enheder tabt
Samlet resultat inklusive 5 follow-ups · 2 recycle-rapporter
- Ødelagte enheder
- 967.961.000
- Bytte
- 111.278.145
- Ruinmark
- 606.837.000
- Runder
- 2
Detaljer
| Angriber | Forsvarer | |
|---|---|---|
| Metal | +194.838.000 | −334.704.000 |
| Krystal | +249.377.675 | −369.584.675 |
| Deuterium | +266.143.495 | −367.194.495 |
| I alt | +710.359.170 | −1.071.483.170 |
| Ærespoint | −91.324 | +29.034 |
| Angriber | Forsvarer | |
|---|---|---|
| Kamptab | −195.943.000 | −772.018.000 |
| Bytte | +111.278.145 | −111.278.145 |
| 5 follow-ups | +290.792.025 | −290.792.025 |
| 2 recycle-rapporter | +504.232.000 | |
| Manglende ruinmark | +102.605.000 | |
| Samlet resultat | +710.359.170 | −1.071.483.170 |
| Metal | Krystal | Deuterium | I alt | |
|---|---|---|---|---|
| Bytte (50 %) | 0 | 53.271.200 | 58.006.945 | 111.278.145 |
| Ruinmark | 326.354.000 | 280.483.000 | 606.837.000 | |
| Høstet | 275.048.000 | 229.184.000 | 504.232.000 |
| Angriber | Forsvarer | |
|---|---|---|
| Follow-up 1 | +150.086.206 | −150.086.206 |
| Follow-up 2 | +75.043.103 | −75.043.103 |
| Follow-up 3 | +37.521.552 | −37.521.552 |
| Follow-up 4 | +18.760.776 | −18.760.776 |
| Follow-up 5 | +9.380.388 | −9.380.388 |
| Metal | Krystal | Deuterium | I alt | |
|---|---|---|---|---|
| Recycle-rapport 1 | 185.000.000 | 185.000.000 | 370.000.000 | |
| Recycle-rapport 2 | 90.048.000 | 44.184.000 | 134.232.000 |
Flåder
Angriber · [FAUST] Maultasche
| Type | Før | Tabt |
|---|---|---|
| Krydser | 33.333 | −1.132 |
| Interceptor | 57.493 | −1.919 |
2 flåder
Maultasche [FAUST] · flåde 1
Våben 200 % · Skjold 200 % · Pansring 200 %
| Type | Før | Efter | Tabt |
|---|---|---|---|
| Interceptor | 57.493 | 55.574 | −1.919 |
Maultasche [FAUST] · flåde 2
Våben 200 % · Skjold 200 % · Pansring 200 %
| Type | Før | Efter | Tabt |
|---|---|---|---|
| Krydser | 33.333 | 32.201 | −1.132 |
Forsvarer · StiefelJimmy ødelagt
Våben 190 % · Skjold 170 % · Pansring 170 %
| Type | Før | Tabt |
|---|---|---|
| Stor Transporter | 6.000 | −6.000 |
| Recycler | 1 | −1 |
| Dødsstjerne | 70 | −70 |
Alle 2 runder i detaljer
Runde 1 af 2
| Angriber | Forsvarer | |
|---|---|---|
| Skud | 202.498 | 7.511 |
| Ildkraft | 395.246.100 | 875.884.002 |
| Absorberet af skjolde | 1.288.480 | 5.026.227 |
Angriber
Maultasche [FAUST] · flåde 1
| Type | Enheder | Tabt |
|---|---|---|
| Interceptor | 56.558 | −935 |
Maultasche [FAUST] · flåde 2
| Type | Enheder | Tabt |
|---|---|---|
| Krydser | 32.774 | −559 |
Forsvarer
StiefelJimmy
| Type | Enheder | Tabt |
|---|---|---|
| Stor Transporter | 0 | −6.000 |
| Recycler | 0 | −1 |
| Dødsstjerne | 70 | 0 |
Runde 2 af 2
| Angriber | Forsvarer | |
|---|---|---|
| Skud | 89.332 | 1.568 |
| Ildkraft | 158.100.600 | 909.440.000 |
| Absorberet af skjolde | 1.266.750 | 14.647.500 |
Angriber
Maultasche [FAUST] · flåde 1
| Type | Enheder | Tabt |
|---|---|---|
| Interceptor | 55.574 | −1.919 |
Maultasche [FAUST] · flåde 2
| Type | Enheder | Tabt |
|---|---|---|
| Krydser | 32.201 | −1.132 |
Forsvarer
StiefelJimmy ødelagt
| Type | Enheder | Tabt |
|---|---|---|
| Stor Transporter | 0 | −6.000 |
| Recycler | 0 | −1 |
| Dødsstjerne | 0 | −70 |
Hovedkommentar