Gz!
[FAUST] Maultasche vs. StiefelJimmy
Resultat
Anfallaren vann striden.
Anfallare
[FAUST] Maultasche
- Totalt resultat
- +710 359 170
195 943 000 enheter förlorade
Försvarare
StiefelJimmy
- Totalt resultat
- −1 071 483 170
772 018 000 enheter förlorade
Totalt resultat inklusive 5 follow-ups · 2 återvinningsrapporter
- Förstörda enheter
- 967 961 000
- Byte
- 111 278 145
- Vrakfält
- 606 837 000
- Rundor
- 2
Detaljer
| Anfallare | Försvarare | |
|---|---|---|
| Metall | +194 838 000 | −334 704 000 |
| Kristall | +249 377 675 | −369 584 675 |
| Deuterium | +266 143 495 | −367 194 495 |
| Totalt | +710 359 170 | −1 071 483 170 |
| Hederspoäng | −91 324 | +29 034 |
| Anfallare | Försvarare | |
|---|---|---|
| Stridsförluster | −195 943 000 | −772 018 000 |
| Byte | +111 278 145 | −111 278 145 |
| 5 follow-ups | +290 792 025 | −290 792 025 |
| 2 återvinningsrapporter | +504 232 000 | |
| Saknat vrakfält | +102 605 000 | |
| Totalt resultat | +710 359 170 | −1 071 483 170 |
| Metall | Kristall | Deuterium | Totalt | |
|---|---|---|---|---|
| Byte (50 %) | 0 | 53 271 200 | 58 006 945 | 111 278 145 |
| Vrakfält | 326 354 000 | 280 483 000 | 606 837 000 | |
| Återvunnet | 275 048 000 | 229 184 000 | 504 232 000 |
| Anfallare | Försvarare | |
|---|---|---|
| Follow-up 1 | +150 086 206 | −150 086 206 |
| Follow-up 2 | +75 043 103 | −75 043 103 |
| Follow-up 3 | +37 521 552 | −37 521 552 |
| Follow-up 4 | +18 760 776 | −18 760 776 |
| Follow-up 5 | +9 380 388 | −9 380 388 |
| Metall | Kristall | Deuterium | Totalt | |
|---|---|---|---|---|
| Återvinningsrapport 1 | 185 000 000 | 185 000 000 | 370 000 000 | |
| Återvinningsrapport 2 | 90 048 000 | 44 184 000 | 134 232 000 |
Flottor
Anfallare · [FAUST] Maultasche
| Typ | Före | Förlorade |
|---|---|---|
| Kryssare | 33 333 | −1 132 |
| Jagare | 57 493 | −1 919 |
2 flottor
Maultasche [FAUST] · flotta 1
Vapen 200 % · Sköld 200 % · Pansar 200 %
| Typ | Före | Efter | Förlorade |
|---|---|---|---|
| Jagare | 57 493 | 55 574 | −1 919 |
Maultasche [FAUST] · flotta 2
Vapen 200 % · Sköld 200 % · Pansar 200 %
| Typ | Före | Efter | Förlorade |
|---|---|---|---|
| Kryssare | 33 333 | 32 201 | −1 132 |
Försvarare · StiefelJimmy förstörd
Vapen 190 % · Sköld 170 % · Pansar 170 %
| Typ | Före | Förlorade |
|---|---|---|
| Stort transportskepp | 6 000 | −6 000 |
| Återvinnare | 1 | −1 |
| Dödsstjärna | 70 | −70 |
Alla 2 rundor i detalj
Runda 1 av 2
| Anfallare | Försvarare | |
|---|---|---|
| Skott | 202 498 | 7 511 |
| Eldkraft | 395 246 100 | 875 884 002 |
| Absorberat av sköldar | 1 288 480 | 5 026 227 |
Anfallare
Maultasche [FAUST] · flotta 1
| Typ | Enheter | Förlorade |
|---|---|---|
| Jagare | 56 558 | −935 |
Maultasche [FAUST] · flotta 2
| Typ | Enheter | Förlorade |
|---|---|---|
| Kryssare | 32 774 | −559 |
Försvarare
StiefelJimmy
| Typ | Enheter | Förlorade |
|---|---|---|
| Stort transportskepp | 0 | −6 000 |
| Återvinnare | 0 | −1 |
| Dödsstjärna | 70 | 0 |
Runda 2 av 2
| Anfallare | Försvarare | |
|---|---|---|
| Skott | 89 332 | 1 568 |
| Eldkraft | 158 100 600 | 909 440 000 |
| Absorberat av sköldar | 1 266 750 | 14 647 500 |
Anfallare
Maultasche [FAUST] · flotta 1
| Typ | Enheter | Förlorade |
|---|---|---|
| Jagare | 55 574 | −1 919 |
Maultasche [FAUST] · flotta 2
| Typ | Enheter | Förlorade |
|---|---|---|
| Kryssare | 32 201 | −1 132 |
Försvarare
StiefelJimmy förstörd
| Typ | Enheter | Förlorade |
|---|---|---|
| Stort transportskepp | 0 | −6 000 |
| Återvinnare | 0 | −1 |
| Dödsstjärna | 0 | −70 |
Huvudkommentar